Ziemassvētku smarža mājās. Kā to radīt ar dabīgiem līdzekļiem?

24-12-2023

Foto – Pixabay


Izdomas bagātām mājsaimniecēm pat nav jāskrien uz veikalu. Galu galā jūs varat izveidot īstu pasaku savās mājās, izmantojot improvizētus līdzekļus. Viss, kas nepieciešams, ir nedaudz laika un iztēles.

Kā smaržo Ziemassvētki: smaržas mājoklim

Ziemassvētki daudziem cilvēkiem asociējas ar noteiktiem aromātiem, kas ikdienā nav bieži sastopami. Tieši tāpēc šīs īpašās smaržas var radīt svētku noskaņu.

Krustnagliņas. Šis rūgtenais un nedaudz rūgtenais garšvielas aromāts rada mājas mājīguma un svētku sajūtu.
Apelsīns. Citrusaugļu smarža atsvaidzina un piešķir ģimenes Ziemassvētku vakariem īpašu siltumu.

Kanēlis. Šīs maltas garšvielas aromāts asociējas ar svētku gardumiem (konditorejas izstrādājumiem un karstiem dzērieniem).

Egle. Kā var iztikt bez svētku eglītes smaržas? Skuju smarža ir īsts Ziemassvētku simbols.

Svētku smaržas radīšana

Lai radītu Ziemassvētku aromātu savām rokām, jāizmanto viena no turpmāk minētajām metodēm vai visas uzreiz.

Rotājiet eglīti ar citrusaugļiem. Ņemiet mandarīnus vai žāvētas apelsīnu šķēles. Rotājiet egles zarus ar augļu palīdzību. Šim nolūkam var izmantot arī čiekurus. Kad būsiet pilnībā izrotājuši eglīti, jūsu mājokli piepildīs Ziemassvētku burvība.Garšīgi gardumi

Gatavojiet aromātiskus konditorejas izstrādājumus. Noteikti pagatavojiet Ziemassvētku piparkūkas vai sātīgu kēksu. Šie deserti, kuru sastāvā ir malts kanēlis un muskatrieksts, piepildīs jūsu mājas ar svētku garšu.

Pašdarināts aromatizētājs

Jums nav jāpērk veikalā nopērkami smaržu izsmidzinātāji, uz kuriem ir piparkūkas. Ziemassvētku smaržu varat radīt arī mājās. Lai to izdarītu, uzkarsējiet ūdeni līdz vārīšanās temperatūrai. Pievienojiet tam citrona un apelsīna miziņas. Ieberiet dažus graudiņus garšvielu un kanēļa standziņu. Visu uzvāriet. Jau pēc dažām minūtēm šis patīkamais aromāts piepildīs visu jūsu dzīvokli. Tas saglabāsies līdz pat 48 stundām.Īpašas sveces

Ja vēlaties mājās radīt maģisku atmosfēru, pamēģiniet aizdegt sveces ar tādām smaržām kā egle, citrusaugļi vai kanēlis. Pateicoties šim rituālam, jūs varēsiet dāvāt saviem mīļajiem svētku noskaņu.

Ēteriskās eļļas

Nav iespējas vārīt apelsīna miziņu ar garšvielām? Tad pagatavojiet vienkāršāku un ātrāku aromātu savam mājoklim. Lietojiet ēterisko eļļu ar smaržu, kas jums asociējas ar Ziemassvētkiem. Uzlieciet dažus pilienus uz kokvilnas diska. Novietojiet to uz palodzes. Un dažas dienas jūsu māja smaržos kā Ziemassvētki.

Mājās gatavots karstvīns

Pagatavojiet karstvīnu – karstu vīna dzērienu ar daudz garšvielām. Pievienojiet tam kanēli, krustnagliņas, kardamonu, muskatriekstu un, protams, apelsīnus. Ar šo sastāvdaļu komplektu jūs iegūsiet iespējami aromātiskāko Ziemassvētku dzērienu.

Cepumu un karstvīna gatavošana, pašgatavotu aromatizētāju radīšana, Ziemassvētku eglītes dekorēšana ar citrusaugļiem un sveču iedegšana palīdzēs jums radīt svētku atmosfēru. Mēs piedāvājam 100 % garantiju! Kādas garšas jums asociējas ar Ziemassvētkiem?

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Pat pieredzējušas mājsaimnieces tās pieļauj: sešas kļūdas, kas sabojā cepienu

Granātābolu dzēriens ar tekilu, alu un ziemas garšvielām

Silti, zaļi un stilīgi Ziemassvētki. Dizainera padomi

Sešas idejas pašdarinātām un dabai draudzīgām Ziemassvētku dāvanām

Mazliet burvestības Ziemassvētkos: rituāls ar lauru lapām