Uzmanību! Kafiju nevajadzētu baudīt kopā ar šiem produktiem

18-02-2022

Foto – Pixabay

Kā būtu bez kafijas mūsdienu dinamiskajā pasaulē? Grūti. Bet tā jālieto mērenā daudzumā. Un vēl kafija ir kaitīga ar dažiem pārtikas produktiem un šķidrumiem. Ar ko nevajadzētu kombinēt kafiju un cik tas ir nopietni?

Reti kurš nedzer kafiju. Es, piemēram, pamostos nevis tad, kad pieceļos no gultas, bet tikai tad, kad iedzeru tasi svaiga, karsta, aromātiska dzēriena.

Kafijas veselīgums patiešām ir zinātniski pierādīts, bet tikai tad, ja to lieto mēreni. Un vēl kafiju nedrīkst dzert vienlaikus ar dažiem pārtikas produktiem un šķidrumiem. Varu derēt, ka par daudzām kombinācijām jūs pat nenojaušat!

Piena produkti

Varu derēt, ka tieši mūsu saraksta pirmais punkts jums ir šokējis visvairāk. Kā tas ir – kafiju ar pienu nedrīkst dzert? Jo tieši to dara desmitiem tūkstošu cilvēku visā pasaulē. Bet, izrādās, kofeīns praktiski bloķē visu kalcija labumu, tas ir, neļauj kalcijam uzsūkties organismā.

Ja jums nav kalcija trūkuma un kafija ar pienu, kapučīno vai latte jūs dzerat tikai garšas īpašību dēļ, tad problēmu nav. Ja vēlaties gūt labumu no piena produktiem, centieties nesavienot tos ar kafiju vienā ēdienreizē.
Ar alkoholu

Reizēm aukstā laikā kārojas kafiju ar kādu lāsi alkohola. Bet tieši šāda kafija ir maksimāli kaitīga.

Kofeīns tikai maskē alkohola intoksikāciju. Tāpēc jūs riskējat iedzert vēl vairāk mēriņu un nejust to. No rīta paģiras būs vēl smagākas nekā tad, ja jūs nebūtu dzēruši kafiju ar alkoholu, bet apstātos pie mazāka alkohola daudzuma un ietu gulēt.

Ar gaļas produktiem

Bagātīgs svētku galds nav iedomājams arī bez gaļas ēdieniem. Ja uz galda ir daudz gaļas gaļas ēdienu, sāk nākt miegs. Un pēc maltītes noteikti gribēsies iedzert tasi kafijas. Bet, tāpat kā kalcija gadījumā, kofeīns traucē dzelzs uzsūkšanos.

Visi tie gardie un veselīgie gaļas ēdieni, nedos nekādu labumu, ja pēc maltītes dzersiet kafiju. Tomēr, ja nav liela dzelzs deficīta, to vērts tikai zināt, bet veselībai tase aromātiskas kafijas nekaitēs.
Ar multivitamīnu preparātiem

Un ne tikai ar multivitamīniem, bet arī ar vitamīniem, kas ir īpaši izrakstīti, lai nodrošinātu visas organisma vajadzības. Ja jums ir pierādīts kāda vitamīna deficīts un izrakstīts kurss, vērts atturēties no kafijas lietošanas vai samazināt tā daudzumu līdz minimumam.

Kofeīns kavē normālu vitamīnu uzsūkšanos organismam nepieciešamajā daudzumā. Pirmkārt, tas attiecas uz vitamīnu D, kā arī A, E, P un B vitamīniem un mikroelementiem, par kuriem minēts iepriekš: kalcija, dzelzs, kā arī kālija, magnija un cinka preparātiem.

Speciālisti iesaka dzert ne vairāk kā divas līdz četras kafijas tases dienā. Tam jābūt dabīgam, labam, svaigam dzērienam. Tikai tad no kafijas būs labums, nevis kaitējums!

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kā tapa pirmais kafijas filtrs. + Kafijas receptes!

Izvēlies kafijas tasīti un uzzini, kāds ir tavs lielākais talants

Kafija, saldumi, alkohols. Cik daudz atļauties?

Šokolādes un kafijas torte. Bez cepšanas!

loading...