Skaistiem matiem: piena sūkalas, maizes uzlējums, sinepes

11-08-2018

Foto - Pixabay

Foto – Pixabay


Skaisti, kopti un veselīgi mati vienmēr piesaista skatienus. Lai dabas dotā galvas rota savu krāšņumu saglabātu maksimāli ilgāk, matiem nepieciešama rūpīga kopšana.

Daudzi, īpaši gados jauni cilvēki, teju vai visu gadu staigā bez galvassegas. Līdz ar to mati diendienā ir pakļauti laika apstākļu nelabvēlīgajai iedarbībai, un, lai saglabātu tos veselīgus, ar mazgāšanu vien nepietiek.

* Vakarā pirms gulētiešanas matus izķemmē un pēc tam 100 reižu visā to garumā (no saknēm līdz matu galiņiem) glauda ar masāžas suku.

Aktīvai galvas ādas barošanai un asinsrites pastiprināšanai 1–2 reizes nedēļā liek atbilstīgas maskas:

* 2 ēdamkarotes sinepju sajauc ar tādu pašu daudzumu kefīra un olas dzeltenumu. Iegūto putriņu ieziež galvas ādā, apsien ar polietilēna plēvi un vilnas lakatu. Pēc 2–3 stundām matus izmazgā ar piena sūkalām.

Matu mazgāšanai lieto maizes uzlējumu, piena sūkalas vai bērnu šampūnu.

Maizes uzlējums
* Emaljētā traukā uzvāra 10 litrus ūdens, sagriež gabaliņos puskukulīti rudzu maizes, liek verdošajā ūdenī, diennakti nostādina, tad izkāš.

Piena sūkalas
* Atdzesētām sūkalām ar karoti noņem tauku kārtiņu un izkāš caur trīskārt salocītu marli.

Gan maizes uzlējumu, gan sūkalas pirms lietošanas uzsilda. 2/3 šķidruma ielej bļodā, iegremdē tajā matus un vairākas minūtes skalo, iemasējot ar pirkstiem galvas ādā. Ar atlikušo trešdaļu matus izskalo, bet pēc tam izžāvē.

Skābpiena produkti
* Liesu rūgušpienu vai kefīru ieziež matos, aptin ap galvu polietilēna plēvi un apsien frotē dvieli vai vilnas lakatu. Pēc 2–3 stundām rūpīgi izskalo ar siltu ūdeni, kam pievienota citrona sula (tējkarote sulas uz 5 litriem ūdens).

loading...