Sapņo sākt savu biznesu? Noderēs septiņi veiksmīgu uzņēmēju likumi

12-03-2024

Foto – Pixabay

Nav noslēpums, ka mūsu laika izcilākie uzņēmēji ļoti smagi strādāja, lai sasniegtu savas uzņēmējdarbības virsotnes. Parasti neskaitāmie padomi, kā kļūt bagātam, aprobežojas ar grāmatu lasīšanu un neaizmirst par finanšu spilvenu. Taču papildus smagam darbam bagātnieki darīja vēl kaut ko. Interesanti? Ejam tālāk!

Esam apkopojuši sarakstu ar septiņiem patiesi bagātu un veiksmīgu cilvēku noteikumiem. Un tie ir 100% vērti, lai tos ņemtu vērā!

Bizness dvēselei

Ja esat nolēmis sākt savu biznesu tikai naudas dēļ – apstājieties un labi padomājiet. Bagātības perspektīva, kas jūs gaida aiz horizonta, jūsu entuziasmu noturēs ļoti īsu brīdi.

Atcerieties, ka jebkurā nopietnā biznesā neiztikt bez grūtībām un force majeure situācijām.

Turklāt pirmajā reizē jums noteikti būs zaudējumi. Viena vēlme nopelnīt slikti stimulē.

Lai lieta kļūtu patiesi veiksmīga, pārvērsiet to par savu patieso aizraušanos. Izpratne par to, ko darīt, palīdzēs atbildēt uz trim jautājumiem: “Kas man patīk?”, “Vai tas patiks apkārtējiem?”, “Vai cilvēki ir gatavi par to maksāt naudu?”.

Atcerieties, ka jūsu biznesam nav obligāti jābūt inovatīvam. Nebaidieties atvērt kafejnīcu vai riepu veikalu tikai tāpēc, ka kāds cits to ir darījis pirms jums. Galvenais ir pievienot savam biznesam savdabību un darīt to ar iedvesmu.
Pareiza vide

Ja vēlaties izveidot veselu uzņēmumu, jums ir jāpulcina ap sevi uzticami un gudri cilvēki. Nav svarīgi, ar ko nodarbojas jūsu bizness, – jums būs nepieciešama komanda. Jūs nevarat visu kontrolēt un darīt viens pats: jums nepietiks ne enerģijas, ne laika.

Lai viss noritētu pareizi, pulcējiet ap sevi speciālistus, kuri ir vienisprātis ar jums. Līdzīgi domājošus cilvēkus var atrast jauno uzņēmēju apmācībās, semināros un forumos. Vienlaikus izvēlieties palīgus ne tikai pēc personiskajām, bet arī pēc profesionālajām īpašībām. Uzņēmējdarbība ir darbs, tāpēc draudzība ir otrajā vietā.
Atcerieties par budžetu

Izrunājiet, kā veidot savu biznesu ar pieejamo budžetu, un pēc tam samaziniet to 1,5-2 reizes. Nauda ir jebkura uzņēmuma mugurkauls. Ar savu sākuma kapitālu rīkojieties ar vislielāko rūpību.

Izstrādājiet plānu ar nepieciešamajiem izdevumiem un budžetu pirmajam mēnesim. Salīdziniet peļņu un izdevumus: kādu laiku izdevumu likme, visticamāk, būs ļoti augsta.

Nebaidieties, tā ir uzņēmējdarbības norma: lai sāktu pelnīt naudu vai vismaz nonāktu līdz nullei, ir jānogaida daži mēneši, pusgads vai pat gads.Šis laiks ir atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, darbinieku skaita un produktu apjoma. Lai jūsu finanšu plāns neizvērstos par milzīgu naudas summu ceļā, taupiet naudu. Jūs varat ietaupīt naudu šādos veidos:

Sākotnēji iegādājieties lietotas ierīces un mēbeles. Iegādājoties šādas preces birojam, jūs iztērēsiet divreiz mazāk naudas.

Ja iespējams, strādājiet no mājām. Pirmo reizi uzņēmējdarbību veiciet attālināti un neizīrējiet telpas. Jūs to īrēsiet, kad izveidosiet stabilu klientu bāzi.

Izmantojiet tiešsaistes grāmatvedības pakalpojumus. Īpaši ņemt darbā grāmatvedi jau no pirmajām darba dienām ir dārgi, un uzraudzīt budžetu pašam – grūti.Atcerieties: uzņēmējdarbība nav sprints, bet gan maratons. Zelta kalni nenāk uzreiz. Lai gūtu panākumus, nesteidzieties un vienmēr rīkojieties, ņemot vērā savu biznesa plānu.

Tajā jāietver šādi punkti:

Vispārīgs ievads. Kāds ir jūsu mērķis? Kas būs nepieciešams, lai vadītu jūsu uzņēmumu? Vai jums būs nepieciešams birojs? Kādas ir problēmas?

Produkti un pakalpojumi. Detalizēti aprakstiet, ko gatavojaties pārdot saviem klientiem: ne tikai produkta vai pakalpojuma nosaukumu, bet arī īsu tā aprakstu.

Cena. Lemiet par cenu: noskaidrojiet vidējo cenu tirgū un pārliecinieties, ka topošie klienti būs gatavi to maksāt.
Reklāmas. Izvēlieties izvietošanas platformu un piešķiriet budžetu, ko esat gatavs tērēt reklāmai. Necenšieties uzreiz aptvert visus reklāmas kanālus: tas var būt nesaprātīgs izšķērdējums.

Konkurentu analīze. Pārdomājiet, kas būs jūsu priekšrocība salīdzinājumā ar viņiem un uz ko likt likmes attīstībā.

Nebaidieties uzņemties risku

Lai spēlētu lielus spēles, jums ir jāuzņemas lieli riski. Daudzi veiksmīgi uzņēmēji ir izveidojuši savas miljardu dolāru impērijas, uzņemoties riskus. Foršākais piemērs tam ir Džefs Bezoss – viens no planētas bagātākajiem cilvēkiem.

1994. gadā 30 gadu vecumā viņš pameta darbu un atvēra Amazon. Toreiz tas bija neliels interneta veikals ar grāmatām, bet tagad tas ir milzīgs tirgus ar jebko. Paskaidrojot savu lēmumu, uzņēmējs teica: “Es vienkārši iztēlojos sevi 80 gadu vecumā. Es negribētu būt vecs vīrs, kas nožēlo neizmantotās iespējas.”Neveltiet visu savu dzīvi darbam

Ticiet, neviens cilvēks uz nāves gultas nav nožēlojis, ka ir strādājis pārāk maz. Pat jūsu mīļākais darbs nedrīkst aizņemt visas jūsu domas. Tā cilvēks ātri izdeg un zaudē saikni ar apkārtējo pasauli, draugiem un radiem.

Atslodzei palīdzēs:

Dienas grafiks. Pilnībā atvēliet laiku gan lietišķo jautājumu risināšanai, gan personiskajai dzīvei.

Deleģējiet uzdevumus. Jūs nevarēsiet ar visu tikt galā viens pats, tāpēc nebaidieties deleģēt dažus jautājumus savai komandai.Esiet gatavi kompromisiem

Jūsu neapmierinātākie klienti ir jūsu labākais zināšanu avots. Šī ir acīmredzama patiesība, kuru ir bīstami aizmirst: bez klientiem jums nebūs biznesa. Tāpēc galvenais uzdevums būs ne tikai viņus piesaistīt, bet arī saglabāt viņu lojalitāti.

Vienmēr ir lētāk noturēt klientu nekā atrast jaunu. Nelietojiet populāro maldīgo uzskatu, ka, ja vienam kaut kas nepatika, nāks otrs, trešais vai piektais. Visam ir savas robežas.

Un visbeidzot: nekad nepadodieties! Kā mēdza teikt Ilons Masks: “Es padodos tikai tad, ja būšu miris vai pilnīgi nespējīgs.” Jā, jā, biežas neveiksmes var radīt pilnīgu nevēlēšanos strādāt. Bet nekrītiet izmisumā. Neveiksmes gadās visiem. Tās nav piemeklējušas pat tos, kurus visi uzskata par neticami foršiem un veiksmīgiem cilvēkiem. Iepriekš mēs rakstījām, ka biedē nauda.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Sapņi, kas piesaista NABADZĪBU. Tādas fantāzijas būtu jāaizliedz, brīdina ezoteriķi

Gribi piesaistīt savai dzīvei bagātību? Maini šos desmit paradumus