Sāp locītavas! Ingvers, ķiploks, pipari pret artrītu

03-02-2024

ingvers2

Artrīts ir viltīgs. Tas var piezagties pavisam nemanot un dažās dienās pāriet akūtā formā pat pavisam veselam cilvēkam. Ārsti parasti iesaka dažādus pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļus, taču efektīvas zāles slimības ārstēšanai var atrast arī virtuvē.

Ingvers

Cilvēkiem, kas slimo ar artrītu, speciālisti iesaka katru dienu pievienot ēdienam nedaudz vairāk par 60 g sarīvētas ingvera saknes. Vairumā gadījumu sāpes pāriet.

Pret artrītu un reimatiska rakstura tūskām ieteicama ingvera tēja: tējkaroti sasmalcināta ingvera aplej ar 2 glāzēm ūdens, 40 minūtes vāra, tad izkāš un saldina ar cukuru vai medu. Dzer pēc ēšanas.

Savukārt ar sausu ingvera pulveri ierīvē sāpošās locītavas un silti apsien. Pat mediķi apgalvo, ka 75% gadījumu tas atvieglo ciešanas, jo ingvers satur bioloģiski aktīvas vielas, kas palīdz cīnīties ar sāpju cēloni – locītavas iekaisumu. Turklāt šai procedūrai nav nekādu blakusefektu.

Pipari

Noderīgi jebkuri pipari (melnie, asie sarkanie), jo tie aktivizē asinsriti un imūnsistēmu, palīdz izvadīt no organisma sārņus. Turklāt gan melnie, gan smaržīgie pipari satur dabiskas vielas, kas mazina sāpes.

Ķiploks

Viens no spēcīgākajiem dziedniekiem ir ķiploks. Indiešu mediķi, pamatojoties uz gadsimtiem ilgo pieredzi, secinājuši, ka 2–3 svaiga ķiploka daiviņas dienā palīdz uzturēt locītavas labā stāvoklī un pasargā no tūskas. Pēc zinātnieku atzinuma, ķiploks spēj bloķēt konkrētu ķīmisku vielu, ko izstrādā bojātie audi un kas izraisa lokālu iekaisumu.Dabīgais ābolu etiķis

Arī tas ir teicams līdzeklis pret artrītu. Ābolu etiķī ir daudz kālija, bet kālijs palīdz izšķīdināt skābes kristālus, kas veidojas bojātajās locītavās un izraisa to iekaisumu.

Minerālūdens

Minerālūdens iedarbojas kā smērviela un ir viens no pašiem vienkāršākajiem artrīta profilakses un arī ārstēšanas līdzekļiem. Kad locītavas ir atūdeņotas, tās ir sāpīgi kustināt, tādēļ, lai kustības būtu brīvas, dienā jāizdzer aptuveni 2 litri minerālūdens.LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Nemet ārā sadīgušus kartupeļus! Divas iedarbīgas receptes pret locītavu sāpēm un artrītu

Kāpostlapas kaklam, sinepes pret artrītu. Iedarbīgas tautas receptes