Pierādīts: šie četri produkti bojā sejas ādu. Ko darīt, ja ir šie simptomi?

12-06-2019

Vai zināji, kā sejas ādu ietekmē piena produkti, vīns, cukurs un glutēns? Ādas kopšanas speciāliste Nigma Tāliba uzskata, ka ēdieni un dzērieni ļoti ātri atspoguļojas sejā.

Pēc viņas vārdiem, sejas āda var ļoti daudz pastāstīt par cilvēka dzīvesveidu. Tāpēc svarīgi pazīst SOS signālus, kurus sūta organisms. Alkohols, neizgulēšanās un nepareiza ēdienkarte uzreiz atspoguļojas sejā.

Lūk, kādi produkti iekļuvuši Nigmas Tālibas “melnajā sarakstā”: vīns (un citi alkoholiski dzērieni), piens un piena produkti, glutēns un cukurs.

Viņa pārliecinājusies, ka agrīnas grumbas, akne, apsārtums un citas problēmas saistītas tieši ar šo produktu pārmērīgu lietošanu.

Kas liecina, ka tos lieto par daudz?

1. Vīns un citi alkoholiski dzērieni
Simptomi: padziļinās grumbas, rodas acu apsārtums vai apsārtums starp uzacīm (aknu aizsardzības zona), noslīdējuši plakstiņi, sausa āda ar paplašinātām porām, sīku krunciņu tīkls, dziļas deguna-mutes rievas.

Ko darīt: atteikties no alkohola vismaz uz 3 nedēļām, lai atjaunotos līdzsvars kuņģa-zarnu traktā.

Ja plānoti svētki vai draugu tikšanās, izvēlies sausos vīnus, tajos ir mazāk cukura un tie ir veselīgāki.

2. Piens un piena produkti
Simptomi: piepampuši plakstiņi, maisiņu un tumši loki zem acīm, plankumi un sīkas, baltas pumpiņas (reproduktīvo orgānu aizsardzības zona.

Iemesls: viens no iemesliem – šo produktu slikta panesamība. Bet ir arī citi. Vienā glāzē veikalā pirkta piena var būt vairāki desmiti hormonu un ķīmisku vielu, starp kurām ir gan dabīgas, gan govju barībai pievienotās (antibiotikas, augšanas aktivizētāji, analgētiķi). Šīs vielas var izjaukt hormonālo līdzsvaru ādas šūnās.

Ko darīt: atteikties no piena produktiem uz 3 nedēļām. Jau drīz redzēsi ādas stāvokļa pozitīvas pārmaiņas.

3. Glutēns
Simptomi: pietūkuši, sarkani vaigi, tumši pigmentācijas plankumi un iekaisusi āda uz zoda.

Ko darīt: atteikties no glutēnu saturošiem produktiem – graudaugiem, miltu un makaronu izstrādājumiem.

To vietā lietot kuņģa un zarnu traktam veselīgas šķiedrvielas – klijas, žāvētas plūmes un citus. Jādzer vairāk ūdens, lai atbrīvotos no tūskas.

4. Cukurs
Simptomi: grumbas pierē (gremošanas aizsardzības zona), nokārusies āda ap acīm, bāls vai pelēcīgs ādas tonis (arī uz pleciem un krūtīm). Daži novērojumi liecina, ka var izkrist uzacis, kas liecina par apgrūtinātu vairogdziedzera darbību.

Ko darīt: jāatsakās no “papildporcijas cukura” – kūkām, cepumiem, saldām augļu sulām un gāzētiem dzērieniem, rafinētiem ogļhidrātiem. Iesākumam var samazināt cukura patēriņu uz pusi vai kādu laiku atteikties no tā lietošanas vispār.

Avots: “Our-Life-Fb”

loading...