Piecas situācijas, kad attiecībās nav vērts atgriezties

03-08-2023

Ilustrācija – Pixabay

Pat jūtas neglābs, ja nebūs uzticības. Uzticība attiecībās ir kategorija, kas veidojas ilgi, bet var tikt iznīcināta dažu mirkļu laikā.

Gadās, ka tikai šķiršanās laikā un attālumā cilvēks apzinās, cik vērtīgs ir tas, ar kuru viņš nolēmis šķirties. Ja ir jēga vienoties, glābt attiecības, kaut ko tajās atjaunot, tad, protams, ir vērts mēģināt.

Taču ir daudz tādu piemēru, kad ir skaidrs, stingrs un nepārprotams fakts: šīs ir attiecības, kurās nav jēgas atgriezties. Ir vienkārši par vēlu, ļoti par vēlu.

Kādās attiecībās ir par vēlu atgriezties?
1. Laika faktors

Laika faktoram ir ļoti liela nozīme, arī attiecību jautājumos. Laiks palīdz ar kaut ko samierināties, kaut ko pārdomāt bez spiediena no ārpuses.

Bet, ja ilgu laiku jūs neko neesat nokārtojuši un neesat pielāgojušies, tad ar katru dienu samazinās iespēja atjaunot kādu adekvātu saikni starp jums.

Parasti, pavadot laiku šķirti, nāk atziņa: labāk ir ar viņu vai bez viņa/s. Loģiska, racionāla apziņa, kas veido arī emocionālo fonu.

2. Nav uzticības

Kad tu saproti, ka cilvēkam ir zināms dubultdibens, kad tu sagaidi atkārtotu nodevību, krāpšanu, izrādās, ka nav nekā galvenā – nav pamata.

Pat jūtas neglābs, ja nav uzticības. Uzticēšanās attiecībās ir kategorija, kas veidojas ilgi, bet var tikt iznīcināta dažu mirkļu laikā.

3. Neesat gaidīts

Tajās attiecībās, kurās nav savstarpīguma. Kur jūs saprotat, ka cilvēks nav gatavs spert soļus jūsu virzienā, cilvēks nav ieinteresēts.

Jā, ar zināmiem nosacījumiem viņš varbūt pieņems tevi, izmantos tavas priekšrocības. Bet diez vai tu esi pelnījis tikai šādu scenāriju, vai ne? Ikviens vēlas sirsnību, savstarpīgumu, līdzsvarotību, iesaistīšanos.

Jums nevajadzētu sevi maldināt. Daudzi cilvēki saprot, vai viņi ir mīlēti, vai viņus gaida. Ir sāpīgi atzīt sev šo patiesību, bet, ja ilgstoši paliksiet šajā miglā, jūs varat iebrist bezdibenī, no kura nekad neizkļūsiet.

4. Abi esat pieraduši dzīvot viens bez otra

Jums ir labāk dzīvot atsevišķi nekā kopā. Jā, tas notiek ne tikai tajos scenārijos, kur bijusi kāda smaga nodevība, skandāli, skaidrojumi, tas ir, akūts konflikta lauks.

Gadās, ka nav pretenziju vienam pret otru, kā saka, cilvēki ir labi un viens otram novēl labu. Vienkārši katrs attīstās savā virzienā, katrs iet savu ceļu. Tad kāpēc to visu kopā līmēt ar vāju līmi?

5. Ieraduma vai formalitātes dēļ

Šādos gadījumos ir svarīgi saprast, vai jums šī formalitāte ir nepieciešama un kas slēpjas aiz “ieraduma”. Bailes, spēka trūkums, pieredzes trūkums, reaģējot uz pārmaiņām. Bet to visu var pārvarēt, nekas nav nepārvarams.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Dāmas, uzmanību! Lūk, kas atgrūž vīriešus attiecībās

Nežēlīga mīlestība: šo zīmju pārstāvji bieži ļaujas toksiskām attiecībām