Orhidejai vīst lapas! Kā glābt augu?

21-07-2023

Ekrānuzņēmums

Pirms aptuveni desmit gadiem mani vecāki ieguva savu pirmo orhideju. Kolēģis uzdāvināja to manai mammai dzimšanas dienā kā svaigu ziedu. No gada uz gadu mammas kolekcija tika papildināta, un ziedi auga un neslimoja. Ilgu laiku es domāju, ka tām mājā ir ērti, līdz brīdim, kad orhidejas lapas virtuvē sāka vīst un čokuroties.

Par laimi, mammas draudzene, kas strādā puķu veikalā, palīdzēja viņai ar padomu. Ja orhidejas lapas ir nokaltušas, viņa iesaka pievērst uzmanību šādiem faktoriem.

Dabiskie apstākļi

Var trūkt mitruma

Ziedu eksperte teica, ka ir vairāki iemesli, kāpēc orhideju lapas var zaudēt savu elastību. Acīmredzamākais no tiem ir nepietiekama laistīšana. Augam trūkst mitruma, tāpēc tas zaudē savu veselīgo izskatu.

Atcerieties, ka orhideja ir tropu augs, kas ir pieradis pie bagātīgas laistīšanas un silta, mitra gaisa. Regulāri vannojiet ziedu un pārliecinieties, ka substrāts neizžūst.




Pārāk sauss un karsts gaiss

Ziemas periodā orhidejas ir jāpārvieto prom no sildītāja. Sausam karstam gaisam ir slikta ietekme uz ziediem. Dabiskos apstākļos tās aug džungļos, koku ēnā, tāpēc tās slikti panes arī tiešos saules starus.

Ja esat pielāgojuši laistīšanu, bet lapas joprojām nav kļuvušas elastīgas, mainiet orhideju atrašanās vietu. Pārvietojiet to uz vēsāku vietu un palieliniet gaisa mitrumu. Pēdējā gadījumā var palīdzēt izsmidzinātājs.

Pie vainas var būt sēnīte

Vēl viens elastības zuduma iemesls lapām – sēnīšu radīti bojājumi. Tos izraisa augsts gaisa mitrums, zema temperatūra un slikta ventilācija. Vienkāršiem vārdiem sakot, podā sastājas ūdens.

Pārliecinieties, ka saknes brīvi atrodas substrāta un mitrums tiek uzsūkts un izvadīts vienmērīgi. Pielāgojiet laistīšanu un telpas ventilāciju. Protams, orhideju jāapstrādā ar fungicīdu.

Uzmanība sakņu sistēmai

Taču visbiežāk orhideju slimību cēlonis ir problēmas ar sakņu sistēmu. Iespējams, esat izvēlējies pārāk blīvu substrātu, kurā saknēm ir neērti. Sakņu sistēmas veselībai kaitē arī pārlaistīšana un pāržāvēšana.

Ja saknes ir sākušas melnēt (puve), nežēlojiet tās. Noņemiet visu, kas vairs nav dzīvs, atstājot tikai dzīvos audus.

Stādiet orhideju tikai mitrā substrātā, saknes neblīvējiet. Ziedu kādu laiku laistiet ar fungicīdu.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Orhideju kopšana: ko nozīmē pilieni uz auga?

Kā kopt orhideju, kad tā noziedējusi?

Kas patīk telpaugiem? Istabas klimats, gaisma, kopšana