“Nedāviniet nogurušai sievietei ziedus.” Kā izrādīt patiesas rūpes, nevis savu ego

25-01-2023

Foto – Pixabay

Ziedi ir labi, ja ir spēks, lai tos baudītu. Turklāt ir svarīgi, lai devējs saņemtu atbildi. “Ak, cik mīļi, tie ir mani mīļākie!” – un viss. Nogurušai sievietei dažkārt nav pat šo resursu.

Nogurušam cilvēkam ir vajadzīga aprūpe, palīdzība viņa pamata vajadzību apmierināšanā.

Nopietni runājot, ziedi ir labi, ja ir resurss, lai tos baudītu. Sniedzējam ir svarīgi arī saņemt atbildi. “Ak, tas ir jauki, tie ir mani mīļākie!” – un viss. Nogurušai sievietei dažkārt nav pat šo resursu. Dāvinātājs ir patiesi neizpratnē: “Kāpēc viņa rāda tādu seju, es taču mēģināju iepriecināt?”

Bet saņēmēja sūkstās, jo šie ziedi ir jāapgriež, jāieliek vāzē un pietiekami emocionāli jāizsaka pateicība un apbrīna. Un tam nav enerģijas.

Vai vēlaties iepriecināt nogurušu sievieti? Nopērciet viņai kādu ēdienu. Vai arī pagatavojiet to, bet pēc tam sakopiet virtuvi. Vai pasūtiet piegādi.

Viena no romantiskākajām frāzēm, ko jebkad esmu dzirdējusi, bija lūgums atsūtīt fotogrāfiju. Ne par mani, bet par manu ledusskapi. Jo “Es zinu, ka šodien droši vien neesi kārtīgi paēdusi un tavs ledusskapis parasti ir tukšs; ja tā, vienkārši parādīsi man fotoattēlu, un es atvedīšu, kas nepieciešams, un kaut ko pagatavošu”. Ņemiet vērā: nekādu ziedu vai serenāžu.

Pasūtiet tīrīšanas komandu nogurušai sievietei, lai viņa varētu vienkārši neko nedarīt, kamēr māja tiek sakopta. Ticiet man, tas ir īsts brīnums sievietei, tīra maģija.

Ģimenē ir konflikts. Vīrs sūdzas, ka ir uzdāvinājis sievai apakšveļas komplektu, skaistu un dārgu, bet sieva kritusi histērijā. Viņa ir pilnīgi traka, viņa nenovērtē uzmanību, viņa nestāsta, kas par lietu!Savukārt sieva žēlojas, ka nevar veikt vaksāciju un pedikīru jau trešo nedēļu, jo vīrs atsakās pieskatīt bērnu, viņš ir noguris un vienmēr aizņemts. Un šī apakšveļa viņai ir kā izsmiekls: “Es esmu nogurusi, un tagad man ir jāģērbjas un jāsniedz viņam izrāde?”

Vīrietis nāk mājās ar kūku, domu par jauku vakaru, romantiku. Un viņa ir dusmīga. Jo, pirms viņa var apsēsties pie kūkas, viņai ir jāizgludina veļa, jānomazgā trauki, jāsagatavo brokastis, jānomazgā un jānoliek bērni gulēt.

Kamēr vīrs sēž virtuvē un gaida, viņa darbojas elektriskā režīmā. Un, kad pēc šī maratona un vairākiem lūgumiem kaut ko darīt viņa aizskrien uz virtuvi, ielej tēju krūzē, izdzer to trijos malkos un dodas gulēt, vīrietis jūtas aizvainots. Viņš centās, viņš gribēja izrādīt uzmanību.

Un tieši tas ir galvenais. Vai tad, kad mēs vēlamies kādam izpatikt, mēs patiešām domājam par šo cilvēku? Ja tā, ir svarīgi ņemt vērā šīs personas vajadzības.

Kas šai personai ir svarīgi? Pārtraukums, divas stundas klusuma, došanās kaut kur vienatnē vai vienkārši daļas rūpju un galvassāpju uzņemšanās? Tas liks viņam vai viņai justies labi.

Un, ja es gribu darīt tikai to, ko es vēlos, vai tas tiešām vajadzīgs arī cilvēkam, kam es gribu likt justies labi? Vai, godīgi sakot, varbūt tomēr sev? Es gribu parādīt sev, cik (kāds) labs es esmu, uz kādiem žestiem esmu spējīgs. Kā es esmu nolēmis šādi izlocīties, lai parādītu sev, cik uzmanīgs esmu.

Un ir svarīgi reizēm godīgi atzīt, ka otram cilvēkam netiek pievērsta pārāk liela uzmanība. Ir tikai vēlme pēc atzinības, emocionālas glāstīšanas un pateicības.

Vīrieši bieži sūdzas, ka mūsdienu sievietes ir izlutinātas un prasīgas. Un ar ko tad viņu pārsteigt?

Jā, standarti nedarbojas. Vairs nav piemērots dežūrpušķis. Tas nav pārsteigums. Vienīgais, kas var pārsteigt pieaugušu mūsdienu sievieti, ir rūpes un sirsnīga, adekvāta un cieņpilna attieksme. Un visu pārējo viņa jau ir redzējusi.

Autors: Anna Prosvetova

LASIET ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Sākas ķīniešu jaunais gads. Austrumu horoskops visām zodiaka zīmēm

Horoskops meitenēm: cik gadu vecumā tu apprecēsies? + Vēl pieci attiecību un saderības horoskopi

Izvēlies sirdi un uzzini, kā tu spēj mīlēt! + Vēl pieci attiecību testi

Desmit veidi, kā mammas negribot salauž meitu dzīvi. Komentē psihologs Labkovskis

Meitenes, nesabojājiet vīriešus! Slavenā psihologa Labkovska pārsteidzoši padomi

loading...