Kā mājās pagatavot veselīgo egļu vai priežu dzinumu medu

30-03-2024

medus

Pavasaris drīz būs klāt, un skujkoki ir izdzinuši jaunus dzinumus, kurus var lieliski izmantot, lai pagatavotu egļu un vai priežu medu. Šāds līdzeklis ir ne tikai garšīgs, bet arī palīdz pret elpošanas ceļu un daudzām citām slimībām, kā arī profilaksei. Lūk, recepte!

Sastāvdaļas

8 tases (vai 2 litri) ūdens

2 tases (500ml) jauno egļu skuju dzinumu (vai priežu skuju)

2 tases (500ml) cukura

(vai tase (250ml) medus plus ½ tases (125ml) brendija)
Pagatavošana

Ielej ūdeni lielā nerūsējoša tērauda katlā ar labi pieguļošu vāku. Liec uz plīts un karsē līdz vārīšanās temperatūrai.

Sasmalcini svaigās skujas rupjos gabaliņos. Kad ūdens sāk vārīties, ieber tās katlā. Uz nelielas uguns karsē aptuveni pusstundu; vākam jābūt uzliktam.

Pēc tam noņem no uguns un atstāj nostāvēties divas līdz trīs stundas.Tad, izmantojot sietiņu, marli vai ko līdzīgu nokās skujas.

Tagad tev ir stipra egļu „tēja”. Uzliec atkal uz plīts un karsē aptuveni stundu līdz tējas apjoms samazinājies aptuveni uz pusi no sākotnējā daudzuma. Noņem no uguns.Samaisi tēju. Tev būtu jābūt aptuveni divām tasēm.

Ja lieto cukuru. Uz katru tasi egļu tējas pievieno apmēram ½ tases cukura. Lēnām pievieno cukuru siltajai tēja un maisi līdz tas izkūst. Atkal novieto uz plīts un strauji karsē piecas minūtes. Salej sterilizētās pudelēs vai burciņās un aizvāko. Tās var neglabāt ledusskapī līdz brīdim, kamēr tiek atvērtas.

Ja lieto medu. Uz katru tasi egļu tējas pievieno ¼ tases medus. Lēnām pievieno medu siltajam šķidrumam līdz tiek iegūta tik bieza konsistence, kādu vēlies. Maisījumam ir jāpievieno brendijs, lai tas konservētos (jo tajā nav konservanta, piemēram, cukura). Aizvākotas pudeles vai burciņas ir jāglabā ledusskapī.

Labi garšo ar vaniļas saldējumu!

Avots: “monicawilde.com”
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Upeņu pumpuri: garšīga tēja, organismu attīrošs uzlējums, vanna pret dermatītu

Pasakaina biezpiena un jogurta torte “Persiks”. + Vēl piecas lieliskas receptes!

Citronu mērcīte gaļas, zivju, dārzeņu ēdieniem. + Vēl piecas lieliskas mērces receptes!