Lūdzu, nekad bērnam neņemiet knupīti nost ar varu!

03-02-2020

Foto – Pixabay

Lūdzu, nekad bērnam neņemiet knupīti nost ar varu, jo tā nedrīkst izturēties pret cilvēkiem, kurus mīl un ciena. Tādējādi jūs panāksiet tikai to, ka viņš turēsies pie tā vēl ciešāk, jo baidīsies, ka viņam to varētu atņemt.

Tā vietā pajautājiet bērnam, vai knupis tobrīd vēl ir nepieciešams, lai dotu viņam iespēju aktīvi sajust savas vajadzības un rīkoties saskaņā ar tām.

Vienojieties ar bērnu par konkrētu vietu, kur knupji atrodas, taču tā, lai tie neatrastos viņa redzes lokā.

Neatstājiet šo iekārojamo priekšmetu vienkārši mētājamies, jo citādi kārdinājums kļūs pārāk liels.

Atvēliet bērnam laiku, kad viņš droši drīkst sūkāt knupi, piemēram, vakara stundās, kad viņa nervi ir pārslogoti, vai nepatīkamās situācijās, piemēram, ilga brauciena laikā.

Ja bērns pēc savas trešās dzimšanas dienas vēl arvien nevēlas šķirties no knupīša un pastāvīgi to sūkā, ir jāuzdod sev jautājums, kādu grūtību dēļ viņš mēģina sevi šādā veidā stabilizēt.

Grūtības ne vienmēr ir kaut kas “objektīvs”; daži bērni vienkārši ir jūtīgāki un mazāk izturīgi nekā pārējie.

Esam apkopojuši gandrīz visas mazuļa nomierināšanas “kokteiļa” sastāvdaļas: bērns guļ iesiets lakatā, tiek šūpots, mēs tobrīd vairs tikai klusi dūcam, un viņš apmierināti sūkā savu knupīti.

Acumirklis, un mazulis ir iemidzis. Ja nu jums rodas saprotama vēlme kādu reizi pārvietoties arī bez zīdaiņa rokās, tad šādā brīdī jūs gribēsiet viņu nolikt gultiņā.

(Sagatavots pēc Kristīnes Ranklas grāmatas “Tā es nomierinu savu bērniņu”)