LifeHacks: Neēd šos produktus tukšā dūšā!

14-02-2024

Brokastis ir ļoti svarīga maltīte, kas var dot enerģiju visai dienai vai, gluži pretēji, izraisīt smaguma sajūtu vēderā. Uztura speciāliste Ludmila Gončarova pastāstīja par ideālo “pirmo” dzērienu un par to, kādu reakciju var izraisīt atsevišķi pārtikas produkti tukšā dūšā.

Atcerieties, ko nevajadzētu ēst tukšā dūšā, lai izvairītos no sliktas pašsajūtas.

Kāpēc no rīta vajadzētu dzert ūdeni

Eksperte norādīja, ka kopumā pirmais, ko mums vajadzētu lietot no rīta, ir ūdens. Galu galā jebkurš cits dzēriens maina skābju un sārmu līdzsvaru.

Skābju-sārmu vide ir līdzsvars, kurā mēs uzturam bioķīmisko reakciju darbību. Ja tiek ienests kāds ēdiens vai dzēriens, tas izmaina šo skābju un sārmu līdzsvaru.

Pēkšņa salda vai skāba vide no rīta kairina gļotādu, un tas būs neliels stress cilvēka organismam, skaidro Gončarova. Tāpēc no rīta labai veselībai visas dienas garumā ārste iesaka izdzert divas glāzes ūdens. Un labāk dzert ūdeni tīrā veidā, nevis kafijā vai tējā.

Ko nedrīkst ēst no rīta tukšā dūšā

Ludmila Gončarova norāda, ka nav tādu produktu, kas tukšā dūšā kļūst par “indi”. Galvenais ir vispirms dot organismam ūdeni, un pēc tam var ēst brokastis.

Tomēr ir produkti, kas var negatīvi ietekmēt kuņģi, ja tos ēd vispirms. Lūk, ko nevajadzētu ēst no rīta tukšā dūšā, kā norāda uztura speciālists:

Marinēti dārzeņi. Tukšā dūšā nevajadzētu ēst marinētus dārzeņus, skābētus kāpostus un tamlīdzīgus produktus. Tie satur daudz sāļu un skābes, kas noslogo gļotādu.

Pikanti un skābi ēdieni. Vēl viena produktu kategorija, kas no rīta izraisa gļotādas sasprindzinājumu.

Citrusaugļi. Tukšā dūšā apēsti greipfrūti vai apelsīni stimulē kuņģa skābes veidošanos un var izraisīt grēmas.

Saldumi un saldie dzērieni. Saldumi un saldās brokastu limonādes izraisa svara pieaugumu un traucē insulīna ražošanu.

Alkohols. Rītu nevajadzētu sākt ar glāzi vīna. Alkohols tukšā dūšā organismā tiek sliktāk sagremots, un asinīs nonāk vairāk toksīnu.

Tajā pašā laikā ir brokastu veidi, ko iesaka uztura speciālists.Ko var ēst tukšā dūšā

Pēc divām glāzēm ūdens Ludmila Gončarova iesaka no rīta tukšā dūšā ēst olas vai liesu gaļu, piemēram, tītaru. Tāpat labas brokastis būs graudaugu, prosa vai griķu putra, kurai var pievienot ogas. Sāļajiem ēdieniem var pievienot jēlus vai nedaudz sautētus dārzeņus.

No dzērieniem brokastīm labāk dzert kokteili ar zaļumiem, salātu lapām, svaigu gurķi, kabačiem. Šāds dzēriens, pēc dietologa domām, ir bagāts ar mikro- un makroelementiem, kas ir noderīgi kuņģim.LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Šorīt brokastīs: bagete, cepta ar olām un cīsiņiem. + Vēl piecas brokastu receptes!

Biezpienmaize brokastīs: garšīgs dienas sākums. + Vēl piecas gardas biezpienmaizes

Auzu pārslu biezputra ar mandeļu pienu “Ideālās brokastis”

Siera plācenīši ar šķiņķi. Laba ideja brokastīm!