Labākie svara samazināšanas padomi sievietēm pēc četrdesmit. Vērts izmēģināt!

06-03-2024

Svara zaudēšana 40 gadu vecumā šķiet pavisam citāda nekā pirms desmit vai divdesmit gadiem. Un dažas izmaiņas organismā diemžēl padara šo procesu nedaudz sarežģītāku.

Ar vecumu sāk parādīties dabiskais muskuļu audu zudums, proti, muskuļi sadedzina vairāk kaloriju nekā tauki. Tas nozīmē, ka ar vecumu sāk palēnināties vielmaiņa.

Vēl viens šķērslis svara zudumam ir perimenopauze, kas arī var traucēt efektīvi zaudēt svaru.

Uztura speciāliste Veronika Džonsone dalījusies ar pieciem efektīviem padomiem, kas palīdzēs jums sasniegt vēlamo mērķi.Nosakiet, cik daudz kaloriju jums nepieciešams

Lai patiešām nomestu svaru, jāuzņem mazāk kaloriju, nekā tiek sadedzinātas, un izrādās, ka visi svara zudumi izpaužas kā vienkārša kaloriju atņemšana. Bet cik tieši kaloriju jums ir jāatņem?

Ņemiet vērā to, ka, pieaugot vecumam, jūsu vajadzība pēc kalorijām samazinās, un jums vairs nav nepieciešams uzņemt tik daudz kaloriju kā 20 un 30 gados. Un, protams, nepieciešamais uzņemto kaloriju skaits mainās arī atkarībā no tā, cik aktīvs ir jūsu dzīvesveids.

Ja esat mēreni aktīvs, jums dienā nepieciešams no 2000 līdz 2600 kaloriju, bet, ja esat aktīvs, jums nepieciešams no 2000 līdz 2800 kaloriju.

Ēdiet vairāk olbaltumvielu

Ja cenšaties zaudēt svaru, jums jāpievērš īpaši liela uzmanība tam, ko liekat uz šķīvja. Ar olbaltumvielām bagāts uzturs ir pietiekami sātīgs, un tas nozīmē, ka vēlāk dienas laikā varēsiet ēst mazāk un izvairīties no neveselīgām uzkodām un pārēšanās.

Tāpēc, ja vēlaties sākt lietot vairāk olbaltumvielu, noteikti iekļaujiet uzturā mājputnu gaļu, jūras veltes un olas, kā arī augu olbaltumvielas, piemēram, riekstus un sēklas un no tām gatavotas eļļas.
Samaziniet ogļhidrātu daudzumu

Ņemot vērā to, kā pēc 40 gadu vecuma mainās jūsu hormoni, tieši ogļhidrātu patēriņa samazināšana var būt īpaši noderīga, lai novērstu svara pieaugumu.

Tieši augsts ogļhidrātu un cukuru patēriņš var izraisīt vēdera tauku uzkrāšanos un svara zaudēšanas sarežģījumus. Lai efektīvi zaudētu svaru, varat pārmaiņus lietot dienas ar zemu un mērenu ogļhidrātu patēriņu.

Kontrolējiet stresu

Protams, pieauguša cilvēka dzīve ir saistīta ar daudzām prasībām – bērnu audzināšana, draugi, ģimene, kolēģi un karjera. Tomēr ir ārkārtīgi svarīgi sekot līdzi stresa līmenim, ko izjūtat. Ja spēsiet to samazināt, tas arī palīdzēs jums atturēties no svara pieauguma un noteikti atvieglos svara zaudēšanu.

Kad esat stresa situācijā, jūsu organismā paaugstinās kortizola līmenis, kas savukārt paaugstina arī cukura līmeni un var izraisīt svara pieaugumu, īpaši vēdera apvidū.
Pārvērtējiet savu fizisko aktivitāšu režīmu

Četrdesmit gadu vecumā sportam vajadzētu būt jūsu ikdienas dzīves sastāvdaļai, un ar katru nākamo gadu vingrošana kļūs tikai vērtīgāka jūsu organismam. Viens no iemesliem, kāpēc fiziskās aktivitātes ir tik svarīgas, ir muskuļu masas un kaulu blīvuma samazināšanās, kas sākas līdz ar novecošanu.

Par laimi, vidēji intensīvas līdz intensīvas fiziskās aktivitātes var palīdzēt cīnīties ar šo problēmu un ir ļoti efektīvas vēdera tauku dedzināšanā.

Svarīgi: Šis materiāls ir paredzēts tikai vispārējai informācijai, un to nevar izmantot kā pamatu diagnozes noteikšanai vai medicīniskiem secinājumiem. Šajā vietnē publicētās publikācijas ir balstītas uz jaunākajiem aktuālajiem un zinātniski pamatotajiem pētījumiem medicīnas jomā. Tomēr, ja jums nepieciešama diagnoze vai medicīnisks padoms, lūdzu, konsultējieties ar ārstu.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Visiem zināma garšviela, kas samazina svaru un paātrina vielmaiņu

Kāpēc nolikt dakšiņu pēc katra kumosa? Profesora Danilāna svara kontroles triki

Organismam diētas nepatīk, tāpēc izvēlies tās piesardzīgi!