Ķiploki ābola lielumā! Vienkārši padomi, kā tikt pie iespaidīgas ražas

04-03-2023

Lai ķiploku raža vienmēr būtu iespaidīga, jāievēro daži vienkārši noteikumi.

Daudzi joprojām nezina, kā audzēt lielos ķiplokus, lai gan tie jau kļuvuši par tradicionālu kultūru. Nav daudz noslēpumu, kā panākt, lai ķiploku raža priecētu ar savu kvalitāti un lielumu.

Kā izaudzēt labus ķiplokus – slepens padoms

Pieredzējuši dārzkopji zina noslēpumu, kas garantē bagātīgu ķiploku ražu. Tas slēpjas ķiploku ziedkopās un garajās lapās vai drīzāk to noņemšanā un nokalšanā.

Iemesls ir tāds, ka augu barības vielas nonāk augšup – uz ziediem un lapām – un ķiploku galviņa tādēļ aug lēnāk. Pamēģiniet apgriezt ķiploku dzinumus pēc to parādīšanās un nedēļu pirms ražas novākšanas sasieniet auga garās lapas mezglā.

Šis atjautīgais triks var palielināt ķiploku lielumu par 30-40 %.Kā audzēt lielus ķiplokus – vispārīgi padomi

Nav daudz vispārīgu ķiploku audzēšanas noslēpumu. Tomēr ir svarīgi laikus sagatavoties katrai detaļai. Lūk, soli pa solim.

Augsne. Sāciet ar augsnes sagatavošanu. Pārliecinieties, ka dobe ir mulčēta. Rupjajā augsnē izveidojiet seklas rievas, apkaisiet to apakšu ar smiltīm un iestādiet ķiploku sēklas.

Stādīšana ziemā. Ja stādāt ķiplokus ziemā – pārklājiet tos ar egļu zariem vai plastmasas plēvi. Šādā veidā jūs varat tos pasargāt no pārmērīga sala.

Augu irdināšana un laistīšana. Ir neliels triks, kā izaudzēt labu ražu ātrāk nekā parasti. Vērts periodiski uzirdināt augsni, kad ķiploki ir sākuši dīgt. Neaizmirstiet regulāri laistīt. Jauno augu nepieciešams laistīt reizi nedēļā. Kad ķiploku galviņas ir izveidojušās, tos var laistīt reizi mēnesī.Barošana. Ķiplokus, tāpat kā citas kultūras, nepieciešams mēslot. Pavasarī, kad parādās pirmie asni, augu mēslojiet ar slāpekli. Tā ir vienreizēja procedūra. Pēc tam periodiski var pievienot pelnus.

Dažkārt ķiploki neizveidojas, neraugoties uz visiem mēģinājumiem tos glābt. Iespējams, šķirne ir vienkārši sevi izsmēlusi. Mēģiniet aizstāt sēklas ar citām, lielākām.

LASIET ARĪ ŠOS IETEIKUMUS!

Lai ķiploki labāk augtu, sēklotnes jānogriež. Ķiploku kāti burvīgi garšo marinēti!

Stādām ķiplokus pavasarī! Labākais veids, kā izmantot ziemā uzkrātās rezerves

loading...