Kartupeļu diēta. Pēc šīs diētas īpaši notievē gurnu un dibena zona.
Diētas būtība
Ar kāliju un cieti bagātie kartupeļi no zemādas tauku šūnām izvada šķidrumu. Visātrāk apjoms zūd tajās vietās, kur tauki nogulsnējas vispirms, — gurni, augšstilbi, vēdera lejasdaļa.
VAIRĀK UZZINI LOLITAS NEIMANES UN GAĻINAS ZAICEVAS GRĀMATĀ “KĀ AR BAUDU KĻŪT SLAIDAI”
Atļauts. Kartupeļi, 0,5% piens (vai kefīrs, vai paniņas), olas, zaļie lociņi un garšvielas.
Jāierobežo. Tējkarote olīveļļas vai saulespuķu eļļas dienā. Šīs eļļas izvēlētas tādēļ, ka tajās ir daudz E vitamīnu un nepiesātinātās taukskābes, kas pēc ātra svara zuduma savelk ādu. Aizliegts. Viss pārējais.
Kā ievērot? Diētu ievēro trīs nedēļas. Vienā dienā ļauts apēst 500 gramus kartupeļu, 200 mililitrus piena (vai kefīra, vai paniņu) un vienu olu.
Nedrīkst lietot ne cukuru, ne sāli. Kartupeļus var gan vārīt, gan cept veselus folijā cepeškrāsnī, cept uz pannas augu eļļā, gatavot sacepumu. Katru dienu papildus jādzer arī polivitamīni.
Uz ko cerēt? Pirmajā nedēļā dienā zaudēsi 500 gramus. Pēc tam šķirsies vēl no trim kilogramiem. Viduklī un gurnos apjoms samazināsies par trim centimetriem.
VĒL TRĪS LABAS DIĒTAS
3. DELIKĀTĀ DIĒTA LĒNAI SVARA MAZINĀŠANAI
Dienas ēdienkarte
Brokastis
Glāze karsta 0,5% piena. Tēja vai kafija bez cukura.
Pusdienas
250 g kartupeļu biezeņa, kas vārīts ūdenī, papildināts ar 1 tējkaroti augu eļļas. Tēja vai kafija bez cukura.
Vakariņas
Kartupeļu salāti — 250 g vārītu kartupeļu sagriež kubiņos, 1 vārīta ola, 3 zaļie lociņi.
Mērcei izmanto citrona sulu, kas samaisīta ar pustējkaroti augu eļļas un melnajiem maltajiem pipariem. Ik dienas izdzer pusotru litru ūdens (neskaitot kafiju un tēju).
Plusi. Ļoti efektīva. Lai arī cik tas liktos jocīgi, tā ir sātīga. Nevajag skaitīt kalorijas.
KARTUPEĻU SALĀTI – ARĪ CITAS RECEPTES
2. KARTUPEĻU SALĀTI AR REDĪSIEM UN RUKOLU
Mīnusi. Vienveidīga. Tā jāpapildina ar vitamīniem.
Kas tas ir — viena kalorija. Tā ir enerģija, kas jāpatērē, lai sasildītu vienu gramu ūdens par vienu grādu. Viena kilokalorija — tūkstoš kaloriju.
Kas tas ir — produkta kaloritāte? Tas ir enerģijas daudzums, kas izdalās, sadegot vienam gramam dotās vielas. Jo vairāk ēdienā ir kaloriju, jo, organismā sašķeļoties, tās dod vairāk enerģijas. Tas ir analogs process degšanai.
Kad ražotājam jānosaka produkta kaloritāte, to novērtē laboratorijā. Tur produktu sadedzina īpašā termoizturīgā kamerā un aprēķina izdalītās enerģijas daudzumu. Jo vairāk enerģijas, jo ēdiens ir barojošāks.
Kāpēc dažādās tabulās vieniem un tiem pašiem produktiem norādīts dažāds kaloriju daudzums? Tāpēc ka produktu sastāvs atkarīgs no augsnes sastāva, laikapstākļiem, vietas, kur tas iegūts.
Ja produktos ir daudz augļu cukura un cietes, kaloriju daudzums ir lielāks, ja daudz ūdens — kaloriju ir mazāk. Tāpēc nebrīnieties, ja vienā tabulā 100 gramos burkānu ir 27 kalorijas, bet citā tabulā rakstīts — 43 kalorijas vai pat 50.
Pirmajā gadījumā produkts satur daudz ūdens un ir bezgaršīgāks, bet, jo kaloriju vairāk, jo tas ir garšīgāks un izteiksmīgāks.
Piena un piena produktu, tāpat arī gaļas sastāvs atkarīgs gan no barības vielām, gan lopa vecuma. Piemēram, āboliņš, ko govs ēd, pienam dod saldumu un palielina kaloriju daudzumu uz piena cukura — laktozes — rēķina.
Jo jaunāks dzīvnieks, jo mazāk kaloriju ir tā gaļā. Taču kaloriju daudzuma atšķirība nav tik liela, lai būtiski iespaidotu ēdienkarti.