Kāpēc ūdeni nedrīkst karsēt divreiz?

24-04-2018

udens4

Ūdens tiešā veidā ir mūsu dzīvības avots, jo 80 procenti organisma (zīdaiņiem – 90%) veido ūdens. Tāpēc tā kvalitātei ir milzīga nozīme!

Krāna ūdenim ir ne tikai vērtīgas īpašības, bet arī noteikti piemaisījumi, tostarp hlors un citas vielas, ar kurām pat modernie filtri ne vienmēr tiek galā. Un daudzi speciālisti arī ir vienisprātis, ka pat pazemes avotu ūdeņi mūsdienās jau ir visai piesārņoti un negarantē izslavēto kristāltīro ūdeni.

Viens no pamata veidiem, kā uzlabot dzeramā ūdens kvalitāti, bija un ir vārīšana. Karsējot tiek iznīcinātas baktērijas, samazinās hlora saturs, ūdens kļūst “mīkstāks”. Bet daudzos vārīta ūdens pētījumos pierādīts, ka smagie metāli tādējādi neizzūd, bet dažas hlora sastāvdaļas var mijiedarboties ar citiem elementiem un pārvērsties visnotaļ kaitīgās vielās.

Ja vienu un to pašu ūdeni vāra atkārtoti, kā tas bieži notiek birojos un uzņēmumos, šo kaitīgo vielu koncentrācija ar katru karsēšanas reizi pieaug, bet veselīgo skābekļa savienojumu daudzums sarūk līdz minimumam. Citiem vārdiem, ūdens no (salīdzinoši) “dzīva” un veselīga pārvēršas “mirušā” un kaitīgā. Tāpēc ieteicams ūdeni vārīt tikai vienu reizi!