Desa ir visuniversālākais produkts, ko daži cilvēki ēd katru dienu, citi ēd pēc vēlēšanās, bet citi pērk tikai svētku galdam. Tā vai citādi, šodien visā pasaulē ir vienkārši milzīgs skaits dažādu desu izstrādājumu veidu: tā ir gan fuete, gan čorizo, gan salami. Tomēr ne visi ir aizdomājušies par to, kāpēc desu griež slīpā leņķī.
Varbūt tā ir kāda sena tradīcija vai māņticība, kurai nav īpašas nozīmes? Varbūt tā ir svarīga tehnoloģiska nianse kulinārijā, kurai ikvienam vajadzētu pievērst uzmanību? Patiesībā viss ir vienkāršāk, nekā šķiet.
Kāpēc desas sagriež leņķī: interesanta leģenda
Jau gadsimtiem ilgi Vīnē ir izplatīta humoristiska leģenda, ka kāds miesnieks ļoti dīvainu apstākļu dēļ desu sagriezis slīpi. Stāsts ir tāds, ka, tiklīdz viņš piecēlies no gultas, ieraudzījis, ka viņa kreisajā kurpē ierāpusies kaitinoša pele. Viņš izmisumā devās uz darbu ar vienu kailu kāju. Šīs neērtības dēļ vīrietis burtiski nespēja koncentrēties ne uz ko. Tāpēc viņš sašķēlēja savas preces šķībi.
Izrādījās, ka slīpi sagriezta desa izskatījās apetītlīgāka un pievilcīgāka par desu, ko viņš bija sagriezis iepriekš.
Kopš tā laika vietējos veikalos prece tika pārdota slīpās simpātiskās šķēlēs. Protams, tā jau ir vēsture vai varbūt vienkārši pasaka. Lai vai kā, ir daudz drošāki fakti, kas liecina par daudzu iemīļotā garduma sagriešanu leņķī.
Kā pareizi sagriezt desu
Patiesībā desu sagriež slīpi ne velti, tā burtiski ir tehnoloģiska nepieciešamība. Termiskās apstrādes laikā gaļas struktūra ievērojami mainās.
Šķiedras kļūst blīvākas un cietākas. Ja desu sagriež gar šķiedrām, tās izrādīs nopietnu pretestību. Ja izstrādājumu sagriež šķērsām, to būs daudz vieglāk sadalīt atsevišķās šķēlēs. Turklāt desa, kas sagriezta slīpā leņķī, nesadalīsies un nezaudēs formu.
Etiķetes eksperti apgalvo, ka desai, kas sagriezta 35-45 grādu leņķī, ir lielāka plakne, tāpēc sagriezums iegūs pievilcīgāku izskatu.
Pieredzējuši pārdevēji zina, ka vitrīna ar pareizi sagrieztu gaļas izstrādājumu ne tikai piesaista pircēju uzmanību, bet arī vidējais pirkuma čeks ir lielāks.
Un, pateicoties slīpajam griezumam, ir iespējams novērtēt gan produkta kvalitāti, gan tā sastāvu. Turklāt tas rada iespaidu, it kā desas būtu vairāk, nekā patiesībā ir.
Tātad uz vienas sviestmaizes jums būs 1-2 šķēles, nevis 3 šķēles. Un, ja jūs to sagriezīsiet vienmērīgi, jums nāksies iztērēt vairāk.
Daži ēdienu blogeri apgalvo, ka lielākas mutes saskares platības dēļ leņķī sagriezti pārtikas produkti garšo daudz labāk.
Un visbeidzot, tas ir vienkāršāk un ērtāk. Griežot desu apaļās šķēlēs, mēs liekam nazi perpendikulāri, kas izraisa produkta savērpšanos uz dēlīša. Ņemiet vērā: ja desu griežat leņķī, tā vienmēr paliks savā vietā. Galu galā, ēdiet skaisti – tas uzlabo garastāvokli!
IZMĒĢINI ŠĪS RECEPTES!
Mājās gatavotas aknu desas. Tas nemaz nav sarežģīti!
Olivjē ar desu un interesantu gurķu-siera mērci. + Vēl piecas salātu receptes!
Kartupeļu pankūkas ar desu. + Vēl piecas interesantas pankūku receptes!
Kā pagatavot mājas desiņas? Pamatprincipi un putraimu desas recepte