Kāds laiks gaidāms janvārī, prognozē laika vērotājs Vilis Bukšs

02-01-2019

ziema

Ziemas pirmajā dienā 22. decembrī, kas ir arī viena no Vēju dienām, bija austrumu, ziemeļaustrumu vējš. 26. decembris, kas paredz gada pirmo mēnesi janvāri, pagāja dienvidrietumu, rietumu un ziemeļrietumu vēju zīmē. Tas nozīmē, ka janvārī šie vēji būs noteicošie. Līdz ar to daudz nokrišņu, vējains un kopumā bez barga sala, savā blogā raksta laika vērotājs Vilis Bukšs.

Janvāra pirmajā pusē, laikā līdz vecajam Jaunajam gadam (14. janvāris), mainīgi laika apstākļi. Pārsvarā mākoņains. Būs naktis ar nelielu līdz mērenu salu, ko dienas gaitā bieži nomainīs temperatūras tuvu nullei un atkušņi. Šajā laikā dažādi nokrišņi. Ja Latvijas austrumos pārsvarā sniegs, atkala, tad tuvāk jūrai bieži lietus. Ceļi slideni.

Mēneša vidū temperatūra tuvu nullei. Nelieli nokrišņi, bieži vējains, uz ceļiem apledojums. Pastiprinoties rietumu, ziemeļrietumu vējiem, iespējams sniegputenis.

Mēneša otrajā pusē, mēness fāzēm mainoties (laikā ap 21. janvāri), sagaidāms arī īslaicīgs aukstuma vilnītis. Vējiem iegriežoties no ziemeļrietumiem, ziemeļiem un ziemeļaustrumiem, un ieplūstot aukstākam gaisam, atsevišķās naktīs temperatūra varētu pazemināties līdz -20, -23 grādu robežai. Nokrišņi nelieli un īslaicīgi. Vēlāk, mēneša beigās un laikā ap Sveču dienu (2. februāris) atkušņi un vējains. Dažādi nokrišņi un dažviet sagaidāms arī sniegputenis. Ceļi slideni.

Kopumā janvāris ar mēneša vidējo temperatūru būs tuvu šī mēneša vidējiem rādījumiem, bet ar noslieci uz siltāku. Nokrišņu sadalījums nevienmērīgs, bet tuvu normai.