Mēs visi zinām, ka sieviešu organisms un emocijas ir pakļautas visdažādāko, ārpus mūsu kontroles esošu faktoru ietekmei. Viens no tiem neapšaubāmi ir Mēness.
Pēc pētnieku domām, Mēness cikls no Pilnmēness līdz Jaunmēnesim (jūnijā tas sākas 13. datumā, plkst 22:43) var ietekmēt noskaņojumu, intīmās vēlmes un pat reproduktīvās tendences.
Ko nozīmē tukšs Mēness?
Divas dienas pirms JaunMēness iestāšanās – Mēness cikla noslēguma fāze. Tukšās dienas. Tukšs Mēness. Debesu spīdeklis nav redzams, vēsta blogā www.astrologi.lv
Praktiskās nodarbes: pabeidz iesāktos darbus, atdod parādus. Palūdz piedošanu. Salīgst mieru. Ieteicams atskatīties uz Mēness ciklā paveikto un JaunMēness laikā veiktajam sarakstiem salikt vērtējumus, novērojumus.
Cilvēks ir īpaši nespēcīgs un vājš. Organisma vitalitāte ir nulles punktā. Pavājinās imunitāte, iespējams kļūdas un klupieni uzvedībā. Var pārņemt bailes, nomāktība, depresija. Aktivizējas psihes vistumšākās puses.
Tomēr organisms it kā atbrīvojas no iepriekšējā mēnesī uzkrātā smaguma un ir gatavs uzsākt jaunu dzīvi. Organismam ir jāpalīdz. Piemērots laiks kaitīgu ieradumu iznīdēšanai, gavēšanai, atslodzes dienai.
Menstruālie cikli
Visi esam dzirdējuši par to, kā Mēness ietekmē ūdens kustību okeānos, bet vai zināji, ka tas tāpat iespaido sievietes menstruālo ciklu? Lai gan vairākums uzskatu par to, kā Mēness cikls ietekmē menstruācijas, ir tikai pieņēmumi, ir veikti vairāki pētījumi, mēģinot precizēt šo korelāciju.
20. gadsimta astoņdesmitajos gados Vinifreda B. Katlere publicēja pētījumu Amerikas akušieru un ginekoloģijas žurnālā. Pētījumā piedalījās 312 sievietes un tika konstatēts, ka 40% dalībnieču menstruācijas sākās divu nedēļu laikā pēc Pilnmēness, kas nozīmē, ka ovulācija notikusi “tumšajā fāzē” jeb Mēness cikla otrajā pusē, kad Mēness nav redzams no Zemes.
Pētījums parādīja, ka 69 sievietēm menstruālais cikls bija aptuveni 29,5 dienas garš, kas gandrīz precīzi atbilst Mēness ciklam.
Emocijas
Savā grāmatā “Moon Dance: The Feminine Dimensions of Time” (“Mēness deja: Laika sievišķīgās dimensijas”) S. Rouza raksta, ka Mēness cikls tieši ietekmē mūsu emocijas un “aktivizē kolektīvo bezapziņu”. Viņa pieņem, ka mūsu jūtas ir saistītas ar Mēness fāzēm.
Pēc Rouzas teiktā, ja pierodam saistīt savas izjūtas ar Mēness ciklu, varam iepriekš paredzēt, kādas emocijas gaidāmas kādā konkrētā dienā. Viņa iesaka glabāt dienasgrāmatu, lai varētu fiksēt informāciju saistībā ar garastāvokli un izjūtām, tādējādi izsekojot debesu spīdekļa kustībai.
Tu uzreiz ievērosi, ka noskaņojuma maiņa nav nejauša un nenotiek pēc tavas gribas; dziļa Mēness izpratne atklāj “kosmiskā neprāta” ainavu, uzsver Rouza.
Avots: Esotericblog