Kad stress noēd matus no galvas: kā novērst difūzo matu izkrišanu

29-04-2024

Viena no visizplatītākajām un nepatīkamākajām mūsdienu dzīvesveida sekām ir matu izkrišana, īpaši, ja tā saistīta ar stresu. Kāpēc tas notiek, kad ir laiks pievērst uzmanību šai problēmai un ko darīt, lai atrisinātu šo nepatīkamo situāciju.

Kad ir problēma

Pēc ekspertu domām, ikdienas matu izkrišana 50 līdz 100 matu apjomā tiek uzskatīta par normālu, ņemot vērā to dabisko dzīves ciklu.

Tomēr, ja matu izkrišana dienā pārsniedz 150 un frizūras apjoms ir ievērojami samazinājies, jo mati izkrīt vienmērīgi pa visu galvu, tas jau var liecināt par problēmu, ko sauc par difūzu alopēciju.



Kāpēc tā notiek

Difūzā matu izkrišana ir saistīta ar matu dzīves cikla fāžu attiecību izmaiņām. Ja matu daudzums miera fāzē palielinās uz augšanas fāzes samazināšanās rēķina, tas izraisa pakāpenisku un vienmērīgu matu izkrišanu. Šo procesu var izraisīt dažādi faktori, tostarp uzturs, stress, slimības vai medikamenti.

Stress kā matu izkrišanas cēlonis

Stress ir viens no izplatītākajiem difūzā matu izkrišanas cēloņiem. Ar psihoemocionālo stresu bieži vien ir saistītas ne tikai pastiprināta matu izkrišana, bet arī matu kvalitātes un izskata izmaiņas. Atbrīvojoties no stresa, ne vienmēr uzreiz tiek apturēts matu izkrišanas process, jo, lai atjaunotu matu dzīves cikla fāžu līdzsvaru, var paiet zināms laiks.




Ko darīt

Viens no efektīviem veidiem, kā cīnīties pret stresa izraisītu matu izkrišanu, ir palielināt dažu veseliem matiem nepieciešamo vitamīnu un mikroelementu uzņemšanu. Tie ietver:

– L-cistīns: aminoskābe, kas nodrošina matu izturību un aizsardzību.

– B grupas vitamīni: piedalās vielmaiņas procesos un matu augšanā.

– keratīns: galvenā matu veidojošā sastāvdaļa, kas nodrošina to apjomu un kvalitāti.

– medicīniskais raugs: aminoskābju, fermentu un mikroelementu avots.




Kā pareizi izvēlēties

Svarīgi izvēlēties preparātus ar iepriekš minētajām sastāvdaļām terapeitiskās koncentrācijās pēc konsultēšanās ar ārstu. Zāļu zāļu forma nodrošinās nepieciešamo vielu uzņemšanu organismā atšķirībā no bioloģiski aktīvajiem uztura bagātinātājiem, kas drīzāk ir uztura papildinājums.

Tādējādi izpratne par stresa izraisītā matu izkrišanas cēloņiem un mehānismiem ļauj veikt mērķtiecīgus pasākumus, lai to novērstu un ārstētu. Regulāra nepieciešamo vielu lietošana atbilstošā koncentrācijā un formā palīdzēs stiprināt matus un atjaunot to veselību pat paaugstināta stresa apstākļos.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Ātrā palīdzība, ja mati sākuši izkrist vai šķelties

Ja mati sākuši izkrist vai spuroties. Maskas no ledusskapja krājumiem

Kas ietekmē matu izkrišanu un kā to novērst? Skaidro speciālisti