Kā tad bez rasola! Saimnieču padomi labāko salātu pagatavošanai

24-12-2023


Jaungada galds bez olivjē salātiem daudziem nav pilnīgs. Šis ēdiens ir pastāvīgs viesis uz svētku galda, taču tā variācijas var būt ļoti dažādas. Dalāmies svarīgos padomos, kā tos padarīt perfektus.

Noderīgi padomi, kā pagatavot olivjē

1. Gatavošana atsevišķi. Dārzeņi un olas jāgatavo atsevišķi, tiem ir atšķirīgs gatavošanas laiks. Olas jāgatavo tikai līdz noteiktam brīdim, lai izvairītos no nepatīkamas garšas.

2. Ar visu mizu. Kartupeļus un burkānus vislabāk vārīt ar visu mizu. Šī metode piešķir tiem unikālu garšu, kas nepieciešama salātiem.

3. Gurķu nospiešana. Marinētus gurķus nospiež, lai izvairītos no pārmērīga šķidruma daudzuma, kas var sabojāt salātus.

4. Vienmērīgi sagriež kubiņos. Sastāvdaļas sagriež aptuveni vienādos kubiņos, lai iegūtu vienmērīgu garšu.

5. Interesanti aizstājēji. Desu var aizstāt ar vārītu gaļu, ceptu vistas gaļu, sālītu zivi vai citām alternatīvām, piešķirot salātiem jaunas garšas nianses.

6. Piesardzīgi ar āboliem. Āboli salātos ir strīdīgs jautājums. Daži cilvēki dievina šādu recepti, citi – otrādi. Vērts ņemt vērā viesu gaumi.

7. Svaigi zaļumi. Zaļumu un svaigu gurķu pievienošana piešķir salātiem atšķirīgu garšu un labumu.

Galvenās kļūdas, gatavojot olivjē salātus

1. Pārmērīgs majonēzes daudzums. Bieži sastopama kļūda ir pārāk liels majonēzes daudzums, kas palielina kaloriju daudzumu salātos.

2. Mērces pagatavošana iepriekš. Mērcētos salātus labāk uzglabāt ne ilgāk kā 12 stundas, lai nesabojātu to garšu.

3. Karsto dārzeņu sagriešana. Dārzeņu griešana jāveic uzmanīgi, lai tie nezaudētu formu un tekstūru. Vislabāk tos pirms griešanas pilnībā atdzesēt.

4. Svarīga sastāvdaļa ir olas. Nevajadzētu taupīt uz olām, jo tās padara salātus maigākus un piešķir tiem vienotu garšu.

5. Sālīt pārāk agri. Salātus labāk sālīt tieši pirms pasniegšanas, lai saglabātu sastāvdaļu mitrumu.IZMĒĢINI ŠĪS RECEPTES!

Olivjē ar desu un interesantu gurķu-siera mērci. + Vēl piecas salātu receptes!

Latviskais rasols ar tomātiem, zaļajiem zirnīšiem un olām. + Vēl desmit salātu receptes!

Ziemassvētku populārākie ēdieni: rasols, speķa pīrādziņi, pelēkie zirņi. RECEPTES

loading...