Kā sagatavot augsni stādu sēšanai? + Pieci padomi labai dārzkopības sezonai

18-02-2024

Foto – Pixabay

Dārzkopji jau laikus sāk gatavoties jaunajai sezonai. Un stādi ir svarīga šīs sagatavošanās sastāvdaļa. Ja sējat sēklas kastītē vai podiņā, līdz brīdim, kad tās iestādīsiet atklātā zemē, jums jau būs spēcīgi stādi.

Tas negarantē simtprocentīgu rezultātu, taču ievērojami paātrinās ražas audzēšanas procesu. Lai stādi būtu veseli un spēcīgi, jāizvēlas vislabākā augsne stādiem.

Lielākā daļa cilvēku izvēlas iegādāties jau gatavu augsni veikalā. Ražotāji apliecina, ka viņu augsne ir bagāta ar visām jaunajiem dzinumiem tik nepieciešamajām barības vielām. Bet vai veikalā pirktā augsne patiešām ir tik laba? Atbildi uz šo jautājumu atradīsiet tālāk.

Arī uzzināsiet, ka vislabāk ir pievienot kastē ar stādiem, lai nākotnē iegūtu pienācīgu ražu. Īpaši tas attiecas uz tomātiem, kuru dīgstiem jābūt pēc iespējas spēcīgākiem.

Kāda augsne stādiem ir labāka?

Pērkot augsni stādiem maisiņos, jūs faktiski ņemat kaķi maisā. Mēs nezinām, no kurienes šī augsne nāk, ko tā satur un vai tās patiesais sastāvs atbilst marķējumam. Rezultātā iestādītās sēklas var vienkārši pazust.

Vēl viena svarīga nianse, kas saistīta ar pirkto augsni, ir ļoti noderīgo vielu izcelsme. Pastāv liela varbūtība, ka tās ir radītas rūpnieciski, izmantojot ķīmiskas izejvielas.

Pēc aptuveni 1-2 mēnešiem augsne kļūst tukša. Bez papildu barošanas augi nevar izdzīvot.

Eksperti apgalvo, ka augsni stādiem vislabāk ņemt no dārzeņu dārza. Šādā veidā jūs droši zināsiet, cik laba tā ir. Turklāt pēc iestādīšanas augs ātrāk pielāgosies jaunajiem apstākļiem.Kā palielināt augsnes auglību

Pat kvalitatīvai augsnei ir nepieciešams mēslojums. Mūsu gadījumā ideāli der dabiskas izejvielas.

Augsnei, kas ņemta no dārza, pievienojiet saturunējušus zarus un lapas. Dārzeņu dārzkopji iesaka izveidot komposta bedri, kurā un tiks uzglabāti (un sadalīsies) rudenī savāktie krājumi.

Ja jums nav šādu krājumu, tad iegādājieties sūnas speciālā veikalā. Viņš arī lieliski mēslos augsni, turklāt ilgāk saglabās mitrumu kastē.

Šādā veidā jūs varat radīt piemērotus apstākļus jaunajiem augiem. Stādi kļūs pietiekami spēcīgi, pirms tie nonāks atklātā zemē. Un laba izturība jau ir puse no panākumiem. Tagad jūs zināt, kā izvēlēties labāko augsni stādiem.LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

Kā izaudzēt tomātu stādus no sēklām. + Labāko šķirņu apskats!

Kā izaudzēt spēcīgus paprikas stādus bez ķīmijas

Stādām ķiplokus pavasarī! Labākais veids, kā izmantot ziemā uzkrātās rezerves

Kā apelsīna miziņas noder sakņu dārzā un mājās? Nesteidzies tās izmest!