Kā pareizi dzert ūdeni lielajā tveicā (un arī citkārt)

28-07-2018

udens
Varbūt labāk dzert tīru ūdeni?
Brokastīs kāds dzer tēju, bet cits – kafiju. Pusdienas parasti beidzas vai nu ar ierasto tasīti kafijas vai glāzi sulas.

Pēc vakariņām pienāk kārta kefīram vai atkal tējai. Bet ēdienreižu starplaikos slāpes tiek remdētas ar kādu gāzētu dzērienu vai labākajā gadījumā – minerālūdeni. Un tikai pašam parastākajam ūdenim nekādi neatrodas sava vieta mūsu ēdienkartē.

Un slikti, ja tā. Tieši ūdenim ierādāma pirmā vieta, jo tas ir pats veselīgākais dzēriens, bez kura organisms ierūsē un pirms laika sāk novecot.

Ūdens piedalās visos organismā notiekošajos maiņas procesos un visās fizikāli ķīmiskajās reakcijās. Tas transportē barības vielas un uztur pastāvīgu ķermeņa temperatūru.

UDENS2

Ja organismā ir ūdens deficīts, tad:
* nieres nespēj normāli strādāt, un daļu to funkciju nākas uzņemties aknām;

* limfa nogulsnējas, veidojas trombi, paliek plānākas asinsvadu sieniņas;

* organismā uzkrājas toksīni, tas pārstāj pretoties infekcijām;

* muskuļi zaudē tonusu, āda – tvirtumu;

* sākas vēdera aizcietējumi.

Uzmanību! Dažās notievēšanai paredzētajās diētās tiek ieteikts cita starpā samazināt arī jebkura šķidruma lietošanu. Visiem, kas nolēmuši šādam ieteikumam sekot, jāzina, ka tik tiešām – diezgan drīz svari rādīs vēlamo rezultātu, taču par katru nomesto kilogramu būs maksāts ar veselību.

Cik daudz jādzer?
udens_citrons
Pieaudzis cilvēks diennaktī zaudē līdz trim litriem ūdens, tātad tas jāatjauno tieši tādā apjomā.

Aptuveni puse no šā daudzuma tiek uzņemta ar ēdienu, jo ūdens ir pat cietajos cepumos, riekstos un žāvētos augļos. Atlikušās 8–10 glāzes arī ir tā šķidruma norma, kas jāuzņem dienas laikā.

Izsakoties vēl precīzāk, tā ir 1/5 glāzes uz vienu kilogramu ķermeņa svara.

Ko dzert?
Lai kam mēs dotu priekšroku, pat pašiem veselīgākajiem dzērieniem (sulām, mājas limonādei, zaļajai tējai), sava vieta ierādāma arī parastajam ūdenim. Tam nav jābūt ne destilētam, ne vārītam, ne mineralizētam, ne vēl kādam citam, bet gan dabīgam dziļurbuma, akas vai avota ūdenim. Tāds ūdens jau pats par sevi ir veselīgs.

To lietojot, jau pēc pāris nedēļām zarnu trakts sāk strādāt kā pulkstenis, āda attīrās un kļūst gludāka, pierimst galvassāpes, atjaunojas elpošana. Taču mūsdienās tieši šīs vienkāršās zāles ir pats lielākais deficīts.

Ekoloģiskā situācija pasaulē ir tāda, ka, pēc zinātnieku atzinuma, dzeršanai derīgs ir tikai viens procents no visiem Zemes ūdens krājumiem. Atrast to var klusas lauku sētas akā vai avotiņā.

Nākamajā lapā lasi, kā krāna ūdeni padarīt derīgu dzeršanai!

Lasīt tālāk: 1 2 3