Kā kopt orhidejas, lai biežāk ziedētu. Kā palīdz ledus gabaliņi?

11-01-2018

1478290437_orhidei-2
Visbiežāk sastopamais orhideju ģimenes viesis uz mūsu palodzēm ir greznais falenopsis, kuram ir daudzas un dažādas variācijas. Lai orhideja turpinātu priecēt acis ar augšanu un ziedēšanu, tā pareizi jākopj. Jāzina pāris vienkāršas gudrības, lai augs justos labi un atkal un atkal iepriecinātu ar ziediem.

Augiem vajadzīga uzmanība, un katrā konkrētā gadījumā to komforts jāizvērtē, balstoties uz tādiem faktoriem kā istabas temperatūra (dzīvoklis ir vēss vai ļoti silts), apgaismojums un gada laiks.

Speciālisti iesaka turēt orhideju uz austrumu vai rietumu palodzes, pievērst uzmanību apgaismojumam un rudenī un ziemā parūpēties par papildu apgaismojumu.

Falenopsim gaisma vajadzīga ne mazāk kā 14 stundas dienā!

Optimālā temperatūra vasarā +20-25°C, ziemā +16-18°C. Lai stimulētu ziedēšanu, svarīgi, lai orhidejai starp dienas un nakts temperatūru būtu 3-5 grādu starpība.

Augu laiku pa laikam der apsmidzināt ar ūdeni, bet tas atkarīgs no tā, cik augsts ir mitruma līmenis telpā. Ziedēšanas laikā apsmidzināt ziedus nedrīkst – tie kļūs tumši un nokritīs.

Laistāmajam ūdenim jābūt istabas temperatūrā vai pat siltākam.

Istabas apstākļos falenopsi visvieglāk pavairot veģetatīvi – ar sānu dzinumiem jeb bērniņiem. Tie var veidoties gan pie lapu rozetes pamata, kā uz ziedkāta. Īpašos gadījumos jāsagaida, līdz atvasei izveidojas savas saknes – kaut vai viena saknīte – un tikai tad pārstādīt atsevišķā podiņā.

Vidēji falenopši zied trīs mēnešus, divas vai trīs reizes gadā. Tāpēc reizēm ziedēšanu nākas gaidīt diezgan ilgi. Bet ir dažas viltības, kas palīdzēs gaidīto brīdi paātrināt un ātrāk baudīt glezno ziedu skaistumu.

Šķir nākamo lapu un uzzini, kā paātrināt orhideju ziedēšanu!

Lasīt tālāk: 1 2
loading...