Kā ietaupīt izdevumus pārtikai, iegādājoties tikpat labus produktus

18-08-2022

Foto – Pixabay

Ar atlaidēm lietām un ierīcēm tas ir vienkārši: izvēlieties preci, ievietojiet to savā vēlamo lietu sarakstā vai tiešsaistes iepirkumu grozā, gaidiet atlaidi un iegādājieties to par labāko iespējamo cenu. Ar pārtikas produktiem ir grūtāk – te noderēs daži padomi.

Pirmkārt, jūs vēlaties ēst jau šodien, nevis tikai rīt. Un, otrkārt, rodas doma: vai nav bīstami iegādāties produktus ar atlaidi? Varbūt aiz tā slēpjas kāda viltība vai krāpšana? Īsumā: nav bīstami, un tam ir vairāki iemesli.

Kāpēc tiek piemērotas atlaides?

Atlaides ir spēcīgs instruments cīņā par klientiem. Tīkli un ražotāji tos izmanto, lai palielinātu pārdošanas apjomu. Jo lielāks ražošanas apjoms, jo lētāka katra prece. Jo lielāks apgrozījums, jo lielāka peļņa. Eksperti atzīst, ka mazumtirdzniecībā patiešām pastāv veselīga konkurence, no kuras klients tikai iegūst.

Arī “Maxima” akcijās un izpārdošanās ar atlaidēm iniciators ir ražotājs vai veikals, un parasti tās tiek piemērotas krājumu atlikumiem, lai ātrāk atbrīvotu vietu plauktā jaunai precei vai arī jauniem produktiem, ar kuriem jāiepazīstina pircēji.

Konkurence par vietu plauktos

Lielajos veikalu tīklos notiek īsta cīņa par prioritāro vietu plauktos. Uzvarētāji ir tie ražotāji, kas piedāvā klientiem vislielāko atlaidi! Dažkārt mazumtirdzniecības tīkli paši rīko izpārdošanas pasākumus, lai piesaistītu jaunus klientus un ātri pārdotu sezonālos produktus. Piemēram, pēc Ziemassvētkiem piparkūkas tiek pārdotas ar lielām atlaidēm, bet pēc Lieldienām “Maxima akcijās” atradīsiet olas.

Sezonālās atlaides jau ierastas

Sezonālās atlaides ir visvienkāršākais atlaižu veids pircējam, un mazumtirdzniecības ķēdes tiek galā ar krājumu pārpalikumu pēc pirmssvētku drudža. Tāpēc, iegādājoties kādu no sezonālajiem produktiem pēc tās beigām, droši tos var pirkt, protams, apskatot derīguma termiņu.

Kad vērts izmantot kombinētos piedāvājumus?

Maxima akcijas mēdz būt arī kombinētas: kāda produkta cena tiek ievērojami samazināta, ja papildus iegādājaties citas kategorijas produktu. Piemēram, jūs pērkat noteikta zīmola sieru, un vīnam tiek piemērota atlaide. Ja otrais produkts nav pretrunā ar jūsu plāniem un jūs ar prieku to lietojat, droši pērciet abus!

Atlaides bieži tiek noteiktas arī neilgi pirms derīguma termiņa beigām. Bojātas preces veikalam nozīmē ne tikai peļņas zaudējumus, bet arī problēmas ar atbrīvošanos no tām. Šādā situācijā pārdošana ar atlaidi kļūst par labāko izeju, taču jums kā pircējam jābūt īpaši uzmanīgam attiecībā uz derīguma termiņu.

Medīt izdevīgus pirkumus ir moderni

Atlaižu mērķis var būt arī pārdot preces, pēc kurām nav tik liels pieprasījums. Lielo veikalu plauktiem jābūt rentabliem: ja preces tajos netiek pārdotas, veikali zaudē naudu. Ir izdevīgāk pārdot ar zemu peļņu to, kas jau ilgāku laiku atrodas plauktos, nekā uzglabāt nelikvīdas preces. Ja iepirkumu sarakstā ir šāda “nelikvīda” (no veikala viedokļa) prece, novērtējiet tās kvalitāti un pārbaudiet derīguma termiņu, un tad izmantojiet iespēju!

Pasaulē izveidojusies pat īpaša izdevīgu pirkumu mednieku kustība – “cherry-picking”, kas angļu valodā nozīmē “ķirsīšu plūkšana”. Cilvēki mērķtiecīgi pēta informāciju par atlaidēm un akcijām, lai iegādātos preces lētāk nekā parasti. Tā kļūst par sava veida spēli, kuras balva ir papildu nauda un spēcīgs ģimenes budžets.

loading...