Kā dabīgi mēslot pelargonijas, lai tās ziedētu? Marts – ideāls laiks ķiploku kūrei!

15-03-2024

Ekrānuzņēmums

Marts ir ideāls laiks pelargoniju mēslošanai, lai tās bagātīgi ziedētu. Ja agrā pavasarī izmantosiet pelargoniju maisījumu, jūs izdarīsiet sev lielu pakalpojumu. Jo tad jums nebūs jāpērk dārgs mēslojums šim augam. Līdz aprīlim no viena krūma tas izaudzēs līdz pat 15 ziedu kātiņiem. Ar ko mēslot pelargonijas, kas mostas pēc ziemas miera?

Kā mēslojumu jums būs nepieciešams izmantot paštaisītu līdzekli. Tas ne tikai palīdzēs pelargonijām stimulēt pumpuru veidošanos, bet arī palīdzēs veidot sulīgi zaļu masu. Vienkārši pārsteidzošs efekts!
Ķiploku mēslojums

Ķiplokus dārznieki bieži izmanto dažādu mēslošanas līdzekļu pagatavošanai. Galu galā tas palīdz aktivizēt augu ziedēšanu.

Lai pagatavotu mēslojumu pelargonijām, ņemam 6 ķiploka daiviņas. Ļoti smalki tās sasmalcina. Dziļā traukā ielej 1 litru silta vārīta ūdens.
Pievienojiet tam sasmalcinātos ķiplokus. Trauku ar maisījumu uz 24 stundām novieto tumšā vietā. Pēc tam ķiploku uzlējumu izkāš.

Pievieno tajā 2 ēd.k. kaļķa. Tad pievieno trešdaļu tējkarotes kālija monofosfāta. Visu labi samaisa.

Līdzeklis ir gatavs lietošanai!Kā lietot mēslojumu

Iegūto maisījumu nav vērts atšķaidīt ūdenī. Ielejiet zem katra pelargoniju krūma 50 ml ķiploku mēslojuma pēc parastās auga laistīšanas.

Pateicoties šim pēdējam mēslošanas posmam, ķiploku uzlējums vienmērīgi sadalīsies augsnē. Tādējādi pelargonijas varēs labāk uzņemt visas tām nepieciešamās derīgās vielas.Auga laistīšanas nianses

Svarīgi ir ne tikai pareizi pagatavot mēslojumu, bet arī pareizi laistīt pelargoniju. Galvenais ir to neizliet. Šim nolūkam jāizmanto nostādināts, filtrēts vai vārīts ūdens.

Tam jābūt istabas temperatūrā, jo auksts ūdens var radīt problēmas ar saknēm, un ciets ūdens veicinās balta aplikuma parādīšanos uz augsnes.

Laistiet augu regulāri un vienmērīgi, izmantojot lejkannu ar plānu sprauslu. Neaizmirstiet, ka ūdens nedrīkst nokrist uz pelargoniju lapām. To nedrīkst arī apsmidzināt. Ūdens procedūras ir nepieciešamas tikai augsnei.

Pateicoties ķiploku mēslojumam un pareizi veiktai laistīšanai, uz katra pelargoniju krūma vienlaikus var parādīties no 10 līdz 15 ziedu kātiņiem. Rezultāts ir satriecošs, vai ne?

LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

Pieci padomi, kā vislabāk rūpēties par balkona un palodzes dārziņu

Pelargonija, zelta stīga, kalanhoja – veselības augi tavai mājas aptieciņai

Mājas talismans – ģerānija. Kāpēc mūsu vecmāmiņām uz palodzes vienmēr bija šis augs?

Ģerānija aug, bet nezied! Ko darīt?