Ja gribi skaistus nagus, tie pareizi “jāpabaro”!

13-08-2018

nagi1

Nespodri, trausli un slāņoties sākuši nagi atkal kļūst stipri un spodri, ja tos pareizi… pabaro.

Biotīns ir skaistuma vitamīns, un tieši tā trūkums bieži vien mēdz būt par matu un nagu sliktā stāvokļa cēloni. Vairumā populārāko produktu biotīna ir tik maz, ka uzņemt diennaktij nepieciešamo devu praktiski nav iespējams.

Īpaši problemātiski tas ir cilvēkiem, kuri cenšas notievēt: viņi neēd aknas, kas ir galvenais biotīna avots, olas dzeltenumu, valriekstus un zemesriekstus. Taču padarīt nagus stiprākus un neuzņemt liekas kalorijas tomēr ir iespējams, un to var panākt, uzturā vairāk lietojot kāpostus (īpaši ziedkāpostus un brokoļus). Bez biotīna dažādie kāposti ir arī C vitamīna un sēra avots, kas arī nepieciešami nagiem.

Vērtīgs produkts ir kviešu vai rīsu klijas, arī pilngraudu maize.

Kalcijs un tā sabiedrotie
Par otru svarīgāko vielu nagu stiprināšanai var uzskatīt kalciju, taču tikai kopā ar magniju, kā arī D un C vitamīnu.

Ar D vitamīnu bagātas ir mencu akniņas. Bet kalciju, magniju un C vitamīnu var smelties no zaļumiem, ja tos lieto pietiekamā daudzumā un dāsni apslaka ar citrona sulu.

Augu eļļa – iekšķīgi un ārīgi
Kvalitatīva rīcineļļa, olīvu eļļa un tējaskoka eļļa tiek uzskatīta par labāko līdzekli nagu barošanai: ar kādu no tām ieziež nagu un kutikulu un pēc tam viegli ierīvē. Paralēli saulespuķu un olīvu eļļa regulāri jālieto arī iekšķīgi – ar dārzeņiem un zaļumiem.

Vai želatīns ir veselīgs?
Tradicionāli tas tiek uzskatīts par pašu galveno līdzekli nagu stiprināšanai. Daudzi kosmetologi vēl tagad klientiem, kuriem ir problēmas ar nagiem, iesaka uzturā lietot gaļas un zivju galertu vai vismaz augļus želejā. Toties citi brīdina: želatīns sabiezina asinis, tāpēc ar to jābūt piesardzīgiem.

Sirdsslimniekiem no aukstās gaļas un piesātinātiem gaļas buljoniem labāk atturēties. Toties zivīs ir dažas vielas, kas, gluži pretēji, asinis šķidrina, tāpēc zivju zupu vai galertu var uzskatīt par ideālu izeju no situācijas – sirdij nekaitēs, bet nagi kļūs stiprāki.

loading...