Izmet svarus, draudzējies ar spoguli, iesaka profesors Danilāns

11-08-2022

Foto – Pixabay

Ievārījumus un kompotus ieteiktu gatavot un lietot ļoti minimālā daudzumā. Latvijā cilvēki nav badā, tāpēc jāizvēlas pēc iespējas veselīgāki produkti, izvairoties no pārmērīga sāls un cukura daudzuma uzturā.

Drīzāk mums ir tendence uz lieko svaru, vairāk apaļīgu cilvēku ir starp sievietēm. Dāmas vairāk raizējas par diētām, bet ir mazkustīgākas.

Tas pierāda, ka ar diētu vien, bez fiziskās slodzes, ir par maz, lai būtu normāls svars. Mazliet ar humoru teikšu: ja jums mājās ir svari un regulāri sveraties, izmetiet tos ārā!

Ja būs pareiza ēdienkarte un pietiekami daudz kustību, uzlabosies ķermeņa formas un pieaugs muskuļu masa, tomēr svars var arī nemainīties, radot lieku satraukumu.

Sekot ķermeņa formai lieliski var pie spoguļa. Apskatīt vēderiņu, augšstilbus, citas ķermeņa daļas — izskats pastāstīs visu, kas vajadzīgs.

Man ir bijušas daudzas pacientes, kuras maina dzīvesveidu, sāk kustēties, sportot, bet jūtas vīlušās, jo svars nesamazinās pat astoņus mēnešus vai gadus.“Man tas nepalīdz, es to vairs nedaru!” Palūdzu meitenei noģērbties un redzu: tagad manā priekšā ir skaistule, lai arī viņa sver tos pašus 80 kilogramus. Šo svaru dod muskuļi, kas uztrenēti fizisko aktivitāšu laikā. Tauki aizvietoti ar muskuļiem, tāpēc arī svars nemainās. Kustības ir daudz devušas!

Te pat nav runas par biežākajiem ēšanas traucējumiem, anoreksiju un bulīmiju, kas ir ļoti smagas un grūti ārstējamas slimības un draud ar nopietniem veselības sarežģījumiem.

Šos pacientus nereti nākas uzņemt slimnīcā, lai varētu sekot līdzi stāvoklim un sniegt palīdzību.

Par laimi, šādi gadījumi ir visai reti. Anorexia nervosa cilvēku var iznīcināt, jo aknas sāk “ēst pašas sevi” ilgstošas badināšanas dēļ.

Bada diētu piekritējiem gan biežākais iznākums ir strauja ķermeņa masas atgūšana pēc kūres beigām. Vidēji skatoties, bada kūru piekritēji daudz biežāk iedzīvojas liekajā svarā līdz ar gadiem.

LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

Šveices diēta jeb pilnvērtīgs uzturs svara korekcijai četrām dienām četras reizes gadā

Viens triks palīdzēs tikt pie slaidāka vidukļa bez diētas un vingrošanas

Diēta atkarībā no figūras tipa. Rezultāts – vienkārši super!