Ingveru pelnīti dēvē par vienu no populārākajām garšvielām pasaulē. To pievieno zupām, salātiem, gaļai, un bez ingvera nav iedomājami ne suši, ne Ziemassvētku konditorejas izstrādājumi. Taču ne visi zina, ka šai garšvielai var būt arī pozitīva ietekme uz veselību. Pastāvīgi lietojamā ingvera priekšrocības ir milzīgas.
Ingvera noderīgums visam organismam
Ingvers ir daudzgadīgs augs ar ļoti attīstītu sakni, ko izmanto pārtikā. To audzē Dienvidaustrumāzijā, bet vairāk nekā puse ingvera ražas nāk no Indijas. Šo garšvielu XIV gadsimtā jūrnieki atveda uz Eiropu, un šeit ingvers kļuva populārs kā līdzeklis cīņā pret mēri. Tādējādi kļūst skaidrs, ka ingvera lietderīgās īpašības cilvēkiem bija zināmas jau sen.
Ingvers satur aptuveni 400 mikroelementus, makroelementus, vitamīnus un savienojumus, kas labvēlīgi ietekmē organismu. Par īpaši vērtīgu eksperti sauc ingverolu, kas palēnina vēža šūnu veidošanos, tam piemīt antibakteriāla iedarbība, kā arī palīdz zaudēt svaru.
Lai sajustu ingvera labvēlīgo ietekmi uz veselību, ieteicams to lietot neapstrādātā veidā 14-30 dienas. Pietiek apēst līdz 2 cm lielu gabaliņu, pievienojot to ēdienam vai dzērienam.
Kā ingvera lietošana ietekmē organismu
Jau pēc dažām nedēļām, pastāvīgi lietojot ingvera sakni, organismā ieraudzīsiet daudz pozitīvu izmaiņu.
Uzlabota gremošanas trakta darbība
Pateicoties sastāvā esošajai vielai cingiberēnam, ingvers palīdz normalizēt kuņģa un zarnu trakta darbību. Tas ir noderīgs vēdera uzpūšanās gadījumā, jo aktivizē gāzu sadalīšanos un to izvadīšanu.
Tā kā ingvers veicina aizkuņģa dziedzera enzīmu veidošanos, tiek uzlabota gremošana un paātrināta vielmaiņa. Turklāt ingvers uzturā palīdz novērst zarnu darbības traucējumus un aizcietējumus.
Sliktas dūšas novēršana
Viela ingverols, par kuru jau esam stāstījuši, ir atbildīga par ingveram raksturīgo garšu. Tieši tā palīdz cīnīties ar sliktu dūšu un vemšanu. Tas var noderēt sievietēm grūtniecības laikā, kā arī cilvēkiem, kuriem tiek veikta ķīmijterapija. Turklāt ingvers palīdz arī novērst taukainus grūkšanas simptomus.
Diabēta kontrole
Tā kā ingvers pazemina cukura līmeni asinīs, tas būs noderīgs cilvēkiem, kuri saskaras ar 2. tipa diabētu. Turklāt ingvera pretiekaisuma iedarbība noderēs cīņā ar pietūkumu un iekaisumu.
Sāpju mazināšana
Ingvera saknes sastāvā esošajam shogaolam piemīt pretsāpju iedarbība. Pateicoties tam, šī viela palīdz cīnīties ar sirds slimībām un vēzi. Savukārt ingverols palīdz tikt galā ar locītavu sāpēm un palielina to kustīgumu. Tas būs noderīgi cilvēkiem, kas cieš no artrīta un osteoartrīta. Arī pastāvīga neapstrādāta ingvera lietošana palīdz novērst sāpju sindromu menstruāciju laikā.
Imunitātes stiprināšana
Ingveru uzskata par vienu no efektīvākajiem tautas līdzekļiem pret saaukstēšanās slimībām. Un ne velti, jo minēto vielu pretiekaisuma īpašības ietekmē arī imūnsistēmu.
Papildus imūnsistēmas stiprināšanai ingveram piemīt sildoša iedarbība, kā arī tas aktivizē svīšanu.
Tas palīdz ātrāk atveseļoties, ja saaukstēšanās jau ir iestājusies.
Ingvera saknei piemīt arī atkrēpošanu veicinoša funkcija, kā arī atvieglo elpošanu bronhu slimību gadījumā. Tā kā ingvers izvada toksīnus, tas ievērojami paātrina atveseļošanos.
Vielmaiņas paātrināšana
Tā kā ingvers aktivizē fermentu, kas atbildīgi par tauku šķelšanu, ražošanu, tas palīdz zaudēt lieko svaru.
Šim procesam palīdz arī tas, ka ingvers paildzina sāta sajūtu. Garšvielas paātrina vielmaiņu, tāpēc visas organisma sistēmas sāk darboties labāk.
LASIET ARĪ ŠOS RAKSTUS!
Kā ingvers, ķiploki un pipari palīdz pret locītavu sāpēm un artrītu. Receptes
Citrona, medus un ingvera pasta „Dzelzs veselība”. + Vēl pieci labi līdzekļi imunitātei!
Smiltsērkšķu tēja ar kanēli un ingveru. Sildošs vitamīnu lādiņš vīrusu laikos!
Mārrutks, medus, ingvers. Nikns sīrups tievēšanai!
Fermentēts ingvers. Ļoti labs līdzeklis sirdij, imunitātei, gremošanai