Mūsu mājās slēpjas daudzi faktori, kas var negatīvi ietekmēt mūsu garīgo stāvokli, un tīrībai šajā ziņā ir ļoti liela nozīme. Garastāvokli var sabojāt ne tikai netīrumi un putekļi, bet arī daži priekšmeti, kas jau sen kļuvuši nevajadzīgi, bet joprojām aizņem vietu. Ko labāk aizvākt no mājas?
Netīras lietas
Viens no šādiem priekšmetiem ir netīras lietas. Brīdī, kad esam labā noskaņojumā, pasaule šķiet koša un krāsaina. Taču pat neliels traips uz spoguļa vai putekļi uz mēbelēm var sabojāt šo priecīgo atmosfēru un likt mums justies neērti.
Atbrīvojoties no nevajadzīgiem netīrumiem mājoklī, mēs attīrīsim arī savas domas un uzturēsim pozitīvu noskaņojumu.
Viss, kas ir salauzts
Mājās var slēpties daudzas lietas, kas nemanāmi nodara postu jūsu garīgajam stāvoklim. Viens no šādiem faktoriem ir salauzti priekšmeti, kurus mēs kaut kā nevaram izlemt izmest.
Robi uz krūzītes, plaisas uz šķīvja, dekoratīvo priekšmetu salauztas detaļas – tie visi, kas nemitīgi krīt acīs, traucē mūsu prātam un var izraisīt aizkaitinājuma un neapmierinātības sajūtu. Šādu lietu lietošana tikai pastiprina šo efektu un var negatīvi ietekmēt jūsu garastāvokli.
Mirgojošas gaismas
Vēl viens nemanāms faktors, kas ietekmē garīgo stāvokli, ir elektroierīces ar mirgojošiem sensoriem. Sarkanas gaismas, mirgojošas gaismas diodes, spīdoši pulksteņu cipari – tie visi var izraisīt aizkaitinājumu un traucējumus, īpaši tumsā. Tāpēc pirms gulētiešanas ieteicams aplīmēt vai nolikt malā visas ierīces ar mirgojošiem indikatoriem.
Lietas ar negatīvām asociācijām
Tikpat svarīgi ir atbrīvoties no lietām, kas saistītas ar sliktām atmiņām. Dāvanas no bijušajiem partneriem, suvenīri, kas atgādina par nelaimīgiem notikumiem vai mirušiem cilvēkiem, var izraisīt negatīvas emocijas un pasliktināt garīgo pašsajūtu. Tāpēc neatstājiet mājās priekšmetus, kas izraisa sliktas asociācijas, labāk no tiem atbrīvojieties un radiet ap sevi pozitīvu un harmonisku atmosfēru.
Priekšmeti, kas rada nepatīkamas skaņas
Viens no šādiem faktoriem ir nepatīkamas skaņas, kas var būt spēcīgs stresa un diskomforta avots. Vecs tikšķošs pulkstenis, čīkstošs grīdas dēlis vai skapja durvis – visas šīs skaņas var izraisīt negatīvas emocijas un pastāvīgi radīt diskomfortu. Lai no tā atbrīvotos, mēģiniet eļļot mehānismus vai nomainīt tos pret jauniem.
Drūmi priekšmeti interjerā
Vēl viens negatīvisma avots var būt aksesuāri ar drūmu tematiku. Gotikas figūriņas, smagi svečturi vai drūmi gleznojumi uz sienām var radīt nomācošu atmosfēru jūsu mājās un neļaut jums atpūsties pēc darba dienas. Tāpēc pievērsiet uzmanību savai apkārtnei un atbrīvojieties no visiem aksesuāriem, kas var radīt diskomfortu vai negatīvas emocijas.
Krāsām ir nozīme
Pievērsiet uzmanību arī mājokļa krāsu gammai. Dažas krāsas var izraisīt agresiju vai trauksmi, piemēram, sarkana un melna. Psihologi iesaka izvairīties no šādām kombinācijām, lai neradītu sev stresu un nekļūtu nevajadzīgi aizkaitināms.
Pārāk spilgti toņi, kas var izraisīt maņu hiperstimulāciju un negatīvi ietekmēt emocionālo stāvokli. Skābas krāsas, raibas apdrukas un kontrastējoši toņi var pārslogot redzes nervus un izraisīt smadzeņu nogurumu. Tāpēc ir svarīgi saglabāt līdzsvaru un izvairīties no pārmērīga spilgtuma interjerā, lai emocionāli nepārslogotu sevi.
Atgādinājums par neveiksmēm
Vēl viens aspekts, kas jāņem vērā, ir priekšmeti, kas atgādina par neveiksmēm. Piemēram, vingrošanas rīki, neizmantoti diplomi vai stūrī aizmirstas lietas var izraisīt vilšanās un nevērtības sajūtu. Lai no tā izvairītos, ir svarīgi vai nu pabeigt iesāktās un atliktās lietas, vai arī atbrīvoties no priekšmetiem, kas atgādina par iepriekšējām neveiksmēm.
Nepatīkami sīkumi
Nevajadzētu aizmirst arī par tūkstoš sīkumiem, kas var netīšām pasliktināt jūsu garīgo stāvokli. Nelieli dekora priekšmeti, kas uzkrāj putekļus plauktos un plauktos, var radīt jucekli un kairināt prātu. Tāpēc ir vērts pievērst uzmanību katrai sīkai lietai savā mājoklī un atbrīvoties no tām, kas tikai pasliktina garastāvokli un traucē komforta sajūtu.
Daudz spoguļu
Ārējiem aspektiem mājokļa interjerā ir nozīmīga loma emocionālajā labsajūtā. Piemēram, spoguļi, lai gan ir lielisks veids, kā vizuāli paplašināt telpu, var radīt nevajadzīgu spriedzi prātam. Pastāvīgi un pārāk bieži uztverti atspulgi var radīt pārslodzes un noguruma sajūtu, kas savukārt var izraisīt aizkaitināmību un samazināt koncentrēšanās spējas.
Nekārtība mājās
Vēl viens faktors, kas ietekmē emocionālo labsajūtu, ir nekārtība mājās. Pārblīvēti gaiteņi vai telpas, kurās katrs solis kļūst par pārbaudījumu izkaisīto priekšmetu dēļ, var izraisīt stresu un agresiju. Pastāvīga nekārtības sajūta var stimulēt stresa hormona kortizola veidošanos, kā rezultātā pasliktinās garastāvoklis un komforta līmenis.
Tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību ne tikai mājas interjera estētiskajiem aspektiem, bet arī tā funkcionalitātei un ērtībai. Harmoniskas vides radīšana mājās veicina emocionālā līdzsvara un labsajūtas saglabāšanu.
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!
Kā enerģētiski pabarot savu mājokli? Ājurvēdas gudrības
Laba mājas enerģētika: krāsas, aromāti, materiāli. Kā zināt, ka māja pēc tiem izslāpusi?
Trīs lietas, kas mājās ienes sliktu enerģētiku. Tūlīt atbrīvojies no tām!