XIX gadsimta nogalē, atrokot seno šumeru pilsētas, cita starpā arheologi atrada ar ķīļrakstiem izrobotas piecus tūkstošus gadus vecas māla plāksnītes. Atšifrēt senos noslēpumainos rakstus zinātniekiem izdevās tikai pēc vairāk nekā 50 gadiem, un tad arī noskaidrojās, ka uz vienas no tām bija pierakstītas žāvētu skuju komprešu un aplikāciju receptes.
Skuju vannas
1. Pret bezmiegu un ādas izsitumiem: 2 saujas skuju aplej ar litru ūdens, uzkarsē līdz viršanai, 10 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad izkāš un pielej 33–35 grādus siltam vannas ūdenim.
Vannu sagatavo pirms gulētiešanas, procedūras ilgums – 20 minūtes. Skuju vannai ne tikai ir nomierinošs efekts – tā atjaunina ādu, paaugstina tās aizsargfunkcijas un palīdz uzveikt dažādas saaukstēšanās slimības. 2. Ārstēšanās kurss – 12–14 procedūras.
2. Pret reimatismu, podagru un kāju paralīzi: 2 kg svaigu skuju un sasmalcinātu zaļo čiekuru aplej ar 6 litriem auksta ūdens, 2 stundas nostādina, tad uzkarsē līdz viršanai, 30 minūtes vāra, karstu izkāš un pielej 38–39 grādus siltam vannas ūdenim. Procedūras ilgums – 20 minūtes.
3. Pret radikulītu: egļu skuju novārījumam pievieno 4 ēdamkarotes vārāmā sāls un pielej vannai. Procedūras ilgums – 20 minūtes (kad ūdens nedaudz atdziest, jāpielej klāt karstais). Pēc vannas sausi jānoslaukās, sāpošā vieta jāaptin ar vilnas šalli vai lakatu un jāliekas gultā. Pilns ārstēšanās kurss – 10–12 procedūras.
4. Pret taukainu un porainu ādu: ņem 25 g skuju, 35 g asinszāles, pa 50 g liepu ziedus un raudeni. Visu sajauc, aplej ar 2 litriem verdoša ūdens, 10 minūtes vāra, tad izkāš un pielej 36–37 grādus siltam vannas ūdenim. Procedūras ilgums – 30 minūtes, ārstēšanās kurss – 12 vannas.
LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!
Upeņu pumpuri: garšīga tēja, organismu attīrošs uzlējums, vanna pret dermatītu
Pret muguras sāpēm – alveja ar medu un trīs dažādas vannas
Vanna, uzlējums, novārījums. Lieliskas receptes veselīgam miegam