Deviņi produkti, kuri pastiprina viens otra labās īpašības. RECEPTES

13-02-2021

tomati_olas

Nedaudz koriģējot ēdienkarti, lai pēc iespējas ēstu pareizas produktu kombinācijas, tu vari ievērojami pastiprināt to labvēlīgo ietekmi uz veselību. Piedāvājam deviņus “pārus”, kurus noteikti vajadzētu atcerēties!1. Olas un tomāti = jaunība
Cepta ola tomātā ir labākais ēdiens brokastīm. Tomātos ir daudz selēna, bet olās – E vitamīna. Kombinējot šos produktus, tu palīdzi vitamīniem labāk uzsūkties. Vitamīnu kombinācija šajos produktos cīnās pret novecošanos.

RECEPTE – CEPTA OLA TOMĀTĀ!

2. Tomāti un augu eļļa = skaista āda
Tomāti un eļļa vienkārši radīt tam, lai tos ēstu kopā. Pirmkārt, tas ir garšīgi, bet, otrtkārt, antioksidants likopēns, kuru satur tomāti, apvienojumā ar augu taukiem uzlabo ādas stāvokli.

3. Vista un burkāni = imunitāte
Burkānos ir daudz A vitamīna. Bet vistā ir daudz cinka. Apvienojot šos produktus, tu palīdzi organismam nostiprināt imunitāti. Saaukstēšanās gadījumā nav noderīgāka ēdiena par vistas buljonu ar burkāniem!

4. Sautēta liellopa gaļa un sarkanvīns = asinsvadu veselība
Viena glāze sarkanvīna pēc vakariņām ar gaļas ēdienu — un nekādu bažu par holesterīna nogulšņu veidošanos. Tikai atceries – VIENA glāze!

5. Jogurts un linsēklas = lieliska gremošana
Jogurtos ir daudz probiotiku, tas ir, noderīgu baktēriju. Lai tās varētu pilnvērtīgi iedarboties uz organismu, tām talkā nāk prebiotikas — augu šķiedras. To ļoti daudz ir linsēklās. Pievieno tās jogurtam, un tava gremošanas sistēma pateiks paldies.

RECEPTE – JOGURTA UN LINSĒKLU SMŪTIJS6. Auzu pārslas un āboli = veselīga sirds
Notievēt, nenodarot ļaunumu organismam, un tā, lai ēstu veselīgi — tas ir iespējams. No rīta pagatavo auzu biezputru ar āboliem. Auzu šķiedrvielas veicina gremošanu un uzlabo asinsvadu stāvokli, kas savukārt nodrošina sirds veselību. Bet svaigā ābolā ir daudz flavonoīdu, kuri aizsargā organismu pret brīvajiem radikāļiem.

RECEPTE – AUZU PĀRSLU PLĀTSMAIZE AR ĀBOLIEM

7. Zaļā tēja un citrons = aizsardzība pret vēzi
Zaļajā tējā ir katehīni, kas bremzē vēža šūnu veidošanos. Citrona sula palīdz šīm vielām uzsūkties.

TĒJAS PAGATAVOŠANAS KNIFIŅI

8. Maize un siers = stipri kauli
Lai kalcijs labāk uzsūktos, ēdienkartē jābūt pietiekami daudz taukskābju un olbaltumvielu. Siermaize – spēcīgas kaulu sistēmas garantija.

SIERMAIZĪŠU RECEPTES

9. Olas un spināti = dzīve bez PMS
Sievietes, kuras lieto pietiekami daudz kalcija un D vitamīna, daudz retāk cieš no PMS izpausmēm. Tāpēc regulāri ēd šo vitamīnu un minerālvielu avotus — olas un spinātus!

DĀRZEŅU OMLETES RECEPTE

Ņem vērā šos padomus un izveido ēdienkarti nedēķai. Un neaizmirsti padalīties ar draugiem – šī ir noderīga un vienkārši izmantojama informācija!

loading...