Cik daudz sāls skābējot pievienot kāpostiem: pieredzējušu saimnieču padomi

20-11-2023

Ekrānuzņēmums

Viens no daudzu cilvēku iecienītākajiem dārzeņiem, protams, ir skābēti kāposti. Ir grūti iedomāties svētku galdu bez šīs kraukšķīgās uzkodas. Arī darba dienu maltītes bieži vien neiztiek bez salātiem ar skābētu kāpostu piedevu.

Tāpēc ikviena saimniece cenšas pareizi pagatavot kāpostus, lai izvairītos no rūgtuma. Taču ne visi zina, ka galvenais, kas jāzina, ir, cik daudz sāls jāpievieno kāpostiem. No tā ir atkarīga garša.
Cik daudz sāls pievienot kāpostiem

Ne velti skābēti kāposti ir ieguvuši tādu popularitāti. Pirmkārt, šis produkts ir ārkārtīgi labvēlīgs mūsu organismam. Kāpostos ir ļoti daudz C vitamīna, kas kļūst īpaši vērtīgs rudenī un ziemā. Turklāt 100 g kāpostu ir tikai 19 kcal, kas padara tos par lielisku produktu pareizai uzturam.

Katra saimniece skābētus kāpostus gatavo pēc saviem ieskatiem. Daudzas baltajiem kāpostiem pievieno burkānus, bet kāds skābē ar bietēm, medu vai dzērvenēm. Taču ir viens noteikums, kas jāievēro neatkarīgi no sastāvdaļām, – skaidri jāievēro proporcijas. Ir svarīgi zināt, cik daudz sāls jāpievieno kāpostiem, tos skābējot.

Parasti kāpostus skābē trīs litru stikla burkās. Taču dažas saimnieces dod priekšroku lielāka tilpuma traukiem. Visbiežāk kāpostiem pievieno rīvētus burkānus. Taču ir svarīgi nepārspīlēt arī ar tiem. Zemāk norādītas optimālās proporcijas.

Uz 1 kg

Vispirms jāizmēra jau sasmalcināto dārzeņu daudzums. Mēs iesakām izvēlēties vidēja lieluma smalcinātāju. Šādā veidā kāpostiem būs laiks sālīties. Uz 1 kg kāpostu nepieciešami 25 g sāls. Tas ir aptuveni 1 ēd.k.

Pievērsiet uzmanību, ka kāpostu sālīšanai nepieciešams ņemt klasisko galda sāli. Jodētā sāls padarīs kāpostus negaršīgus, paturiet to prātā.

Ja pievienosiet burkānus, uz 1 kg rīvētu kāpostu nevajadzētu ņemt vairāk par 100 g burkānu.

Uz 3 litru burku

Atkarībā no kāpostu gabaliņu lieluma un kāpostu mīkstuma burkai būs nepieciešami 2-3 kg.

Lai kāpostus iesālītu un tajos pareizi noritētu raudzēšanas procesi, sasmalcinātie gabaliņi burkā cieši jāsablīvē. Tāpēc, jo lielāki būs gabali, jo mazāk to būs traukā.

Vidēji 3 litru burkai būs vajadzīgi 50-70 g sāls. Vienlaikus šim kāpostu daudzumam sarīvētajiem burkāniem būs vajadzīgi aptuveni 150-200 g.
Vienam spainim

Ja nepieciešams skābēt lielu daudzumu kāpostu, piemēram, pārdošanai, tad pietiks ar 10 litru spaini.

Ņemiet vērā, ka skābēt kāpostus var tikai emaljētā spainī vai plastmasas spainī, kas paredzēts pārtikas produktiem.

Citi materiāli oksidēsies, padarot kāpostus nederīgus. 10 litru spainim būs nepieciešams sagatavot apmēram 10 kg sasmalcinātu kāpostu un 4-5 ēdamkarotes sāls.

UZZINI LABĀKĀS DIENAS PĒC MĒNESS KALENDĀRA KĀPOSTU SKĀBĒŠANAI! >>>

Sāls dažādās receptēs

Ja domājat sālīt kāpostus, sadalītus lapās, tad tam vispirms ir jāsagatavo sālījums. Tā kā mēs šādus kāpostus nesasmalcināsim, tie neizdalīs sulu. 2 kg kāpostu būs nepieciešami 1500 ml ūdens un 2 ēdamkarotes sāls un cukura. Pievienojiet arī piparus, lauru lapu un citas garšvielas pēc garšas.

Savukārt, lai sālītu veselus kāpostus, būs vajadzīgi apmēram 10 litri ūdens un 250-400 g sāls. Jo sāļāks būs sālījums, jo ātrāk kāposti būs gatavi patēriņam.

Mēs ceram, ka mūsu padomi jums ir bijuši noderīgi. Un no gataviem skābētiem kāpostiem var pagatavot lielisku ēdienu ar gaļu vakariņās.

IZMĒĢINI DAŽĀDUS KĀPOSTU SKĀBĒŠANAS VEIDUS!

Skābēti kāposti Odesas gaumē. + Vēl piecas receptes kāpostu skābēšanai

Katlā skābēti kāposti. + Vēl piecas skābētu kāpostu receptes!

Kraukšķīgi un sulīgi skābēti kāposti. Pieredzējušu saimnieču padomi

Skābēti kāposti ar bietēm. + Vēl trīs skābētu kāpostu receptes!

Skābēti kāposti ar āboliem un medu. + Vēl trīs skābētu kāpostu receptes!