Bērnu istabas mēbeļu izvēle: stils un drošība

19-03-2024

Publicitātes foto

Mazuļiem pietiek ar vienu gultiņu un pārtinamo galdiņu, bet kā izvēlēties mēbeles tiem, kas ir vecāki? Kam pievērst uzmanību? Iekārtojot bērnu istabu, ir svarīgi ņemt vērā gan estētiku, gan drošību. Mēbelēm jābūt ne tikai pievilcīgām un atbilstošām bērna gaumei, bet arī jāatbilst viņu vecumam un attīstības stadijai.

Safety First: sirdsmiera garantija vecākiem

Bērnu istaba ir ne tikai vieta spēlēm un atpūtai, bet arī telpa, kur bērns mācās un attīstās. Tāpēc ir tik svarīgi, lai tas būtu ne tikai skaists, bet arī drošs.

Pievērsiet uzmanību materiālam, no kura izgatavotas mēbeles. Mēbelēm jābūt izgatavotām no videi draudzīgiem materiāliem, kas neizdala toksiskas vielas. Dodiet priekšroku dabīgiem materiāliem: dabīgais koks, MDF un saplāksnis. Sazinieties ar ražotāju par materiālu biezumu – korpusa mēbelēm jābūt vismaz 15 mm. Mēbelēm jābūt stabilām, lai spēļu laikā neapgāztos. Izvēlieties modeļus ar plašu pamatni un noapaļotiem stūriem. Pārliecinieties, vai visi konstrukcijas elementi ir cieši savienoti.

Noņemiet vadus. Ja mēbelēm vai dekoram ir pieslēgums elektrotīklam (piemēram, iebūvēts apgaismojums), tad svarīga ir rūpīga izpilde, labs vadu stiprinājums un izolācija. Pārliecinieties, vai kontaktligzdas ir bērniem drošas.

Uzmanību – asi stūri. Dodiet priekšroku mēbelēm ar gludu formu, ar glītām un stingrām malām, lai bērns nesasitās pret stūri un nesaskrāpētos.

Ergonomika

Iedomājieties mēbeles “darbībā” – vidē, kas ir tuvu reālai.

Atcerieties ergonomikas noteikumus. Bērni aug ātri, un viņiem bieži vien ir vajadzīgas mēbeles, atbilstošas vecumam. Piemēram, sākot ar trešo dzīves gadu, gultas izmēriem jābūt no 70×150 cm līdz 80×170 cm.

Pielāgojiet augstumu. 5 gadu vecumā bērns var viegli sasniegt 130 cm augstu plauktu, bet 7 gadu vecumā – līdz 150 cm. Ja pakarināsiet tos augstāk, būs neērti dabūt no plauktiem mantiņas.

Izvēlieties pareizo darbvirsmu. Skolēnam tas ir ļoti svarīgi, lai saglabātu stāju un labu redzi. Galda augstums bērnam 6-7 gadi ir 52 cm, 7-8 gadi 58 cm, 9-11 gadi 70 cm Tiem, kuri vēl iet bērnudārzā, ir piemēroti galdi ar augstumu 40-45 cm.

Telpas izmērs

Visbiežāk vecāki cenšas piepildīt visu istabu ar mēbelēm, ierīko sporta stūrīti, lai būtu kur spēlēties un salikt visas mantas. Taču vairumā gadījumu rodas galvenā problēma – vietas trūkums. Izpētot finansēšanas iespējas, var atrast optimālu risinājumu mēbeļu iegādei, nepārslogojot ģimenes budžetu un istabas brīvo vietu.

Pats galvenais, lai mēbeles nebūtu pārāk apjomīgas un neaizņem gandrīz visu vietu. Mazai telpai jāizvēlas tikai visnepieciešamākie priekšmeti:

Gulta: var izvēlēties saliekamu gultu vai divstāvu gultu, ja telpā ir jāizvieto divi bērni.

Galds: var izvēlēties piekaramo galdu pie sienas vai transformējamu galdu, kas atlocīšanas gadījumā var kalpot kā rakstāmgalds.

Mazs skapis: var izvēlēties iebūvētu skapi, kas maksimāli izmantos telpas augstumu.

Bērna vecums un dzimums

Iekārtojot bērnistabu, jāņem vērā arī dzimums. Galvenās atšķirības starp zēna un meitenes istabu ir krāsu palete. Jums nevajadzētu izmantot tendenci, ka meitenes istabai jābūt rozā, bet zēna istabai jābūt zilai. Šādi stereotipi tiek uzskatīti par novecojušiem un praktiski vairs netiek izmantoti.

Mūsdienu dizaineri iesaka dekorēt istabu bērnam pasteļtoņos. Šī krāsu palete neizraisa kairinājumu vai agresiju. Šādā telpā jebkura vecuma bērnam būs daudz ērtāk atpūsties. Kā spilgtus akcentus varat izvēlēties mēbeles vai aksesuārus sienām. Aizkari var būt telpas akcents.