Mūsdienās tā ir modes lieta – auskari ausīs mēdz būt pat pavisam mazām meitenītēm. Vai ir labi tik agrā vecumā caurdurt ausis, un ko darīt, lai dūruma vieta ātrāk un labāk sadzītu?
Uzskata, ja līdz 2,5 gadu vecumam bērniem pareizajā vietā caurdur ausis, viņiem var nostiprināt redzi uz visu atlikušo mūžu. Bet, ja no šā punkta novirzās kaut par 1–2 milimetriem, redze pasliktināsies.
Tā kā risks “trāpīt garām” ir daudzkārt lielāks, labāk neriskēt un pagaidīt, līdz meita paaugas un pati izlemj, vai viņa grib caurdurt ausis. Ja ausu caurduršanas jautājums jau izlemts un nav apstrīdams, jāievēro šādi drošības nosacījumi.
* Pirmajā nedēļā 2 reizes dienā – no rīta un vakarā – caurdurtās vietas jāapslauka ar ūdeņraža pārskābē samitrinātu sterilu vates tamponu.
* Matus drīkst mazgāt tikai 10–12 dienas pēc ausu caurduršanas. Kad mati izmazgāti, ausu ļipiņas jāapslauka ar ūdeņraža pārskābi.
* Jāraugās, lai pirmajās dienās pēc caurduršanas uz ausu ļipiņām nenokļūtu infekcija.
* Galvai jābūt siltai. Zem siltās cepurītes jāuzvelk otra, kokvilnas, vai jāapsien izgludināts kokvilnas lakatiņš.
* Nedēļu pēc procedūras spilvendrānu ieteicams mainīt katru dienu un pēc mazgāšanas to izgludināt.
* Gadījumā ja auss ļipiņa tomēr pietūkst, apsarkst, dūruma vieta sulojas un veidojas krevelīte, neizņemot auskaru, brūci apslauka ar 3% ūdeņraža pārskābē samitrinātu tamponu. Procedūru atkārto 4–5 reizes dienā.
* Dūruma vietu nedrīkst apstrādāt ar ziedēm un jo vairāk – ar streptocīda pulveri. Iekaisums var tikai pastiprināties.
* Ja pēc rūpīgas 1–2 dienu kopšanas apsārtums nepāriet, auskari jāizņem un bērns jāved pie ārsta.