Augi asinsvadu attīrīšanai. Kā lietot ķiploku, ceļtekas, Ķīnas tējaskoku

19-03-2024

kiploki1

Ļoti būtiski ir iztīrīt asinsvadus no kaitīgā holesterīna nogulsnējumiem. Ja holesterīna līmenis ir paaugstināt tikai nedaudz, artēriju attīrīšanai no toksīniem var izmēģināt dabiskos līdzekļus.Augi asinsvadiem
Ķiploki

(Allium sativum)
1. Īpaši ieteicams tiem, kas vēlas samazināt holesterīna līmeni un snieg sirdij atbalstu.

2. Svaigā ķiplokā esošās vielas ļoti pozitīvi iedarbojas uz holesterīnu un sirds-asinsvadu sistēmu kopumā.

3. ASV zinātnieki virknē pētījumu pārliecinājušies, ka ķiploki vispārējo paaugstināto holesterīna līmeni pazemina par 7%.

Jāapēd vismaz viena svaiga ķiploka daiviņa dienā. Ideāli – to sakošļājot un pasūkājot. Tie, kam šāds variants nekādi nav pieņemams, var lietot ķiploku kapsulas. Vienīgā blakne, ko ķiploki var izraisīt, ir – pavājināt asinsreci.

Ceļtekas
(Plantago psyllium)
Īpaši ieteicams tiem, kas vēlas pazemināt holesterīna līmeni.

1. Ceļtekas šķīstošās šķiedrvielas, līdzīgi auzu klijām, spēj pazemināt holesterīna līmeni.

2. Kentuki universitātē veica pētījumu, kura laikā vienai grupai dalībnieku 2 reizes dienā deva placebo, otrai – 5 g auga. Pēc 26 nedēļām holesterīna līmenis pirmās grupas dalībniekiem bija samazinājies par 4,7%, bet otrās grupas dalībniekiem – par 6,7%. Savukārt Spānijā veiktie pētījumi pierādījuši, ka augs samazina cukura līmeni asinīs II tipa diabēta gadījumā.

3. Diemžēl tik labi kā speciālie līdzekļi ceļtekas holesterīna līmeni nesamazina, taču nenoliedzami tās ir ieteicamas jebkurā ārstēšanās programmā. Lietojot aptiekā pirktos līdzekļus, obligāti jāizlasa rekomendācijas un ieteicams uzdzert pietiekami daudz ūdens.
Ķīnas tējaskoks
(Camellia sinesis)
Īpaši ieteicams tiem, kam garšo trekni ēdieni un kuri grib pazemināt holesterīna līmeni
1. Rietumvalstīs tēja tiek uzskatīta par parastu dzērienu, bet Ķīnā – par zālēm. Ķīnieši tēju mēdz dēvēt par “tauku sagriezēju”. Tēja ir bagāta ar antioksidantiem, kas palīdz novērt gan sirdsslimības, gan vēzi. Zaļā un melnā tēja var pasargāt no sirdskaitēm.

2. Pētījumā, ko veica ASV lauksaimniecības departaments, brīvprātīgajiem dalībniekiem tika dotas vai nu 5 porcijas tējas, vai placebo. Pēc trim nedēļām grupai, kas saņēma tēju, holesterīna līmenis bija samazinājies par 6,5%. Savukārt dāņu zinātnieki savos pētījumos pārliecinājušies, ka cilvēkiem, kas ik dienu regulāri izdzer 1-2 tasītes tējas, būtiski samazinās sirdsslimību attīstības risks.

3. Ieteicams izdzert 1-4 tasītes tējas dienā, lai gan patiesībā šis daudzums netiek reglamentēts – tēju var dzert tik, cik gribas. Taču vienlaikus nedrīkst aizmirst, ka tēja satur arī kofeīnu, tāpēc pārāk stiprs dzēriens lielos daudzumos var būt par iemeslu uzbudinātībai un bezmiegam.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Nikns ķiploku uzlējums asinsvadu attīrīšanai un labākai imunitātei
Divi dzērieni ar priežu skujām asinsvadu attīrīšanai un imunitātei

Citrusu medus: burvju maisījums asinsvadu attīrīšanai

Asinsvadu aizsprostošanās ir bīstama. Tos attīrīt palīdz augi!

Zaļie salāti attīra asinsvadus un normalizē spiedienu. Ēd tos vairāk!