Aknu detokss: deviņi labākie produkti organisma attīrīšanai

20-02-2024

Ekrānuzņēmums


Aknas ir viens no svarīgākajiem ķermeņa orgāniem, kas atbild par asins filtrēšanu un toksīnu pārstrādi. Tām ir būtiska loma vielmaiņā un gremošanā. Tomēr mūsdienu dzīvesveids, kas piesātināts ar pārstrādātu pārtiku un sliktiem ieradumiem, var negatīvi ietekmēt aknu veselību.

Deviņi pārtikas produkti, kas labi attīra aknas

1. citrons

Foto – Pixabay


Citrons ir īsts izcilnieks starp augļiem, kad runa ir par aknu detoksikāciju. Tam ir vitamīniem un polifenoliem bagātas antioksidantu īpašības, kas palīdz apkarot iekaisumus un uzturēt aknu veselību. Citronu var viegli iekļaut uzturā, pievienojot tā sulu ūdenim vai izmantojot to salātu mērcei.2. Brokoļi

Brokoļi ir vēl viens zvaigžņu produkts aknu detoksikācijai. Pētījumi liecina, ka tās lietošana uzturā var palīdzēt novērst aknu vēzi un pazemināt holesterīna līmeni. Turklāt brokoļi ir bagāti ar C vitamīnu, kalciju un antioksidantiem, kas palīdz stiprināt organismu kopumā.

3. Rieksti

Rieksti un sēklas ir lielisks veselīgo tauku, vitamīnu un minerālvielu avots. Tie ir bagāti ar omega-3 taukskābēm, kas palīdz mazināt iekaisumu un aizsargā aknas no tauku uzkrāšanās. Tomēr paturiet prātā, ka rieksti satur daudz kaloriju, tāpēc tie jālieto ar mēru.

4. Olīveļļa

Olīveļļa ir īsts dārgums aknu veselībai. Bagāta ar veselīgiem taukiem un antioksidantiem, tā palīdz regulēt aknu enzīmu ražošanu un samazina tauku uzkrāšanos aknās. Turklāt olīveļļa palīdz pazemināt holesterīna līmeni un uzlabo asinsriti.

5. Zaļā tēja

Zaļā tēja ir ne tikai lielisks dzēriens, bet arī spēcīgs līdzeklis aknu detoksikācijai. Bagāta ar antioksidantiem, tā palīdz pazemināt holesterīna līmeni un novērst iekaisumus. Regulāra zaļās tējas lietošana ir saistīta ar samazinātu vēža un sirds un asinsvadu slimību risku.
6. Kafija

Kafijā esošais kofeīns var palīdzēt detoksikēt aknas, samazinot iekaisumu un cirozes un vēža risku. Tas arī palīdz paaugstināt labā holesterīna līmeni un uzlabo tauku un cukuru vielmaiņu.

7. Artišoku tēja

Artišoku lapas ir bagātas ar antioksidantiem, kas palīdz izvadīt toksīnus un stimulē veselīgu aknu šūnu augšanu. Artišoku tēja var palīdzēt uzlabot gremošanu un aknu slimību profilaksi.

8. Biešu sula

Foto – Pixabay


Biešu sula ir lielisks antioksidantu avots, kas palīdz mazināt iekaisumu un uzturēt aknu veselību. Tā arī palīdz uzlabot asinsriti un pazemināt asinsspiedienu.
9. Piparmētru tēja

Foto – Pixabay


Piparmētru tēja var stimulēt žults veidošanos, kas veicina labāku gremošanu un atvieglo aknu darbību. Tai piemīt arī pretiekaisuma īpašības, kas palīdz mazināt iekaisumus.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Detokss: ar ko sākt un ko noteikti nedarīt

Trīs dienu detoksiņš ar dārzeņu zupu. Labas receptes!

Pavasara detoksiņš: galvenais, bez galējībām!

Mandeļu piens ar zaļo tēju. Īpaši iedarbīgs līdzeklis detoksikācijai un tievēšanai